Zaman ayarlı modül bağlantısı yardım

Cryzer

Üye
Selamun Aleyküm ustalarım,
Elimde zaman ayarlı modül var bu modülün artı eksi yön değiştirdiğini düşünüyorum (com girişe artıyı bağladım yukarı aşağı yön değişiyor ölçü aleti ile gözlemledim).

Aşağıdaki resimde modülün resmi mevcut bir çoğunuz kullanıyor olabilir. Sağda artı ve eksi çizdim o kısıma nasıl bağlantı yapabilirim.

Resim 2'de (capraz_baglanti.png) deneme yanılma yöntemi ile denedim olmadı. Resimdeki olayı yapmam mümkün mü yoksa 2 c bir rölemi gereklidir?

Ekli dosyalar

• artieksi.png
    artieksi.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 35
  • capraz_baglanti.png
    capraz_baglanti.png
    277.4 KB · Görüntüleme: 33
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu modülü daha önce kullanmadım ama + - diye işaretlediğiniz kısım röle çıkışıdır.
COM : ortak uç
NO : Normally Open (Normalde açık kontak)
NC : Normally Close (Normalde kapalı kontak)

Yükü nasıl kullanacaksanız ona göre birini tercih edip birini bağlayabilirsiniz. Eğer iki adet yük var ise açık kontakla birini ve kapalı kontakla da diğerini kontrol edebilirsiniz

Sağdaki artı eksi işlem yaptığım kısım. Adaptörden direk oraya bağlantı yapıyorum araya roleyi aldım artı eksi yön değiştirsin istiyorum 2ci bir rolemi lazım?

önerisi olan yok mu?

Röleyle de olur elle anahtarla da olur, rölelerin yapısı ve çalışmasına bakın. Ayrıca forumdaki akülü araba konularına göz atın, yön değiştirme ve şema mevcut.

Röleyle de olur elle anahtarla da olur, rölelerin yapısı ve çalışmasına bakın. Ayrıca forumdaki akülü araba konularına göz atın, yön değiştirme ve şema mevcut.
Teşekkürler, elle anahtar işimi görmüyor otomatik yapması lazım. Elektronik bilgim yok maalesef ondan hazır devreler ile devam ediyorum. youtube
da biri anlatmış HK19F-DC12V röleyi çapraz bağlıyor. O roleye de anahtar olarak bu zamanlı roleyi bağlarsam herhalde amacıma ulaşmış olurum.
Huike HK19F-DC12V bu röle 12v uyumlu bunu 5v-9v gibi değerler ile çalıştırmak mümkün mü?

önerisi olan yok mu?
tek kontak ile artı ve eksiyi değiştiremezsin kartın üzerindeki röle ile iki adet röleyi kumanda edeceksin iki adet rölenin artı eksisini buna göre bağlaman gerekiyor
Teşekkürler, elle anahtar işimi görmüyor otomatik yapması lazım. Elektronik bilgim yok maalesef ondan hazır devreler ile devam ediyorum. youtube
da biri anlatmış HK19F-DC12V röleyi çapraz bağlıyor. O roleye de anahtar olarak bu zamanlı roleyi bağlarsam herhalde amacıma ulaşmış olurum.
Huike HK19F-DC12V bu röle 12v uyumlu bunu 5v-9v gibi değerler ile çalıştırmak mümkün mü?
dikkat et adam çift kontaklı röle kullanmış

tek kontak ile artı ve eksiyi değiştiremezsin kartın üzerindeki röle ile iki adet röleyi kumanda edeceksin iki adet rölenin artı eksisini buna göre bağlaman gerekiyor

dikkat et adam çift kontaklı röle kullanmış
Teşekkürler bende o röleden 8pinli sipariş ettim. Oradaki markanın 24V olanı vardı 24v luk röle 12v veya 5v ile çalışır mı?

Sisteminiz 5v ise 5v röleler de var araştırınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri