Yolun sonu/başı Mach3 out MACH4 IN

KAZIMUGUR

Onursal Üye
Onursal Üye
Artsoft Mach3 cephesinde yeni haberler var.
Mach3 uzun zamandır versiyon yenilemiyordu.
Baktığımda yeni haberler gördüm.
Mach4 bir yıla tamamlanacakmış.
Seçenekler var.
Lite / hobby / pro gibi.
2000 dolara kadar uzanan lisans seçenekleri.

İp uçlarından çıkardığım usb destekleyecek gibi.

THC - robotik kontrol - takım değiştirme ...
Öğrenecek çok şey olacak gibi..

Bu arada mach3 için MillWizard denemeye değer.
Bir çok takım yolu için başka programa ihtiyaç bırakmayacak gibi.

Bir kaç tanede plugins gözüme çarptı.

2 gün önce gördüm bende mach4 haberini. Nasıl bir şey olacağını çok merak ettim. Robotik kontrol destekleyecek olması çok güzel

Güzel haber Kazım abi:)
dll eklentileri ile usb destekliyordu zaten tam anlamadım mach3 usb desteklemiyor muydu ?
Robot uygulamarı için müthiş bir haber biz amatörlere ucuz yoldan ufkumuzu geliştirecek program

Son düzenleme:
Usb ve mach3 için ucuz çözüm :

USBCNCV4 0X Stepper Motor Driver Mach3 USB Interface Board Adapter Suport Usbcnc | eBay

New 4 Axis USB CNC Controller Cncusb Usbcnc CNC USB Alternative Mach3 Usbcnc 2 1 | eBay

Yüksek akımlı stepper motor kartları ile ilgili bir çalışmam var.
Belki böyle bir şeyi ekleyebilirim.

Mach3 enterpolasyonuna istenilen şekilde etki ederek robotik uygulamalarda kullanılır hale getirmek mümkündü.
Yenide bunu daha kullanışlı yapacaklar zan ediyorum.

bu iki ürün mach3 de bildiğim kadarıyla çalışmıyor ?
mach3 bağımlılık yaptı, bende masaüstü programları ve pic18 serisi ile step motor control programı yazabiliyorum ama mach3 ü görünce yazmaktan vazgeçtim, bu iş bir ekip işi benim gibi bir kişini himmetiyle çok zaman alır,
Geçenlerde bizim mach3 de rampa ayarlamasını yapayım dedim aman Allahım bizim basit yaptığımız hız rampa ayarlarında ne algoritmalar dönüyormuş...tesbit ettiğim kadarıyla:
1-önce motorum toplam step palslarını hesaplıyorsun
2-max hıza ulaşacak zaman ve durma zamanı aynı olacak. toplam zamandan küçük olsa problem yok ama toplam zamandan büyük ise a-toplam palsı 2 ye böl yarısında rampa artır diğer yarısında rampa düşür
3-rampa artırıken max......
çok fazla işlem var hepsini bir proje

Aslında bazen düşünüyorumda bu formdaki arkadaşların olduğu bir iş de çalışacağız mach3 tasarlayacağız veya cnc tabanlı yerli yazılım, kazım abi proje yöneticisi olacak,
bizleri programın modüllerinde görevlendirecek sen enterpolasyon algoritmasını geliştir sen usb iletişimini yap sen gcod işle.....
...sonları bunları birleştirip v1.0 yayınlayacağız sonra eleştiri ve hata tesbitiyle v1.1.....Ah ne güzel demi

kusura bakmayın fazla uzattım...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri