YILLIK 110 TL YE ISINMA VE ELEKTRİK MÜMKÜN

fabrıkamızda 780 kw vıdalı tıp kompresorun sanzıman yagını esanjor den gecırerek oncelıkle suyu ısıtıyoruz daha sonra sıcaksu esanjorune bu suyu aktarıp banyo ve kalorıfer suyunu ısıtıyoruz boylece kısın sıcak su sorunumuz ortadan kalkıyor. tasarruf herzaman mumkundur. videoyu ızleyemıyorum fakat tahmın edıyorum bunun benzerıde kullanıyoruz. kostık kımyasalını tepkımeye sokarak reaktordekı kımyasalı ısıtabılıyoruz , ester ıle ( ısmını veremeyecegım ) etkenı tepkımeye sokarak zengınlestırılmıs alkol elde edebılıyoruz vb vs vs. tabı bu ısler 2 ileen bır kova 1 rezıstans 1 uclu prızle olacak ısler degıl. tasarruf olayı buyuk yatırımlar olmadan mumkun degıl dıye dusunuyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Haberi sonuna kadar eksiksizce okudum ancak pek mantıklı gelmedi bana. Aracımızın radyatörü 100% Antifriz motoru çalıştığında ise 90 Santigrat dereceye kadar ısınınıyor sıcak iken kontrol amaçlı olsada basınçtan dolayı açmak biraz riskli olabiliiyor zira kendimizi yakabiliriz ancak bunun devamı olmadan sürekli enerji üretmek pek inandırıcı değil.

İnandırıcı ve mantıklı gelmiyor bana,

belki enerji üretilebilir ama devamlılığı bu kadar uzun süre sağlanamaz, antifiriz i nasıl bir tepkimeye sokuyor ki bu kadar büyük enerji ortaya çıkıyor.

Kullanılan enerji kaynağı antifiriz görünüyor. Antifirizi kaynatmak için bir enerji veriliyor ki burada bunu aküden sağlıyor görünüyor. Antifirizi kaynatmak ve basınç oluşturmak için verdiğimiz enerji 10 birim ve kaynama sonucunda elde ettiğimiz enerji 100 birim ise(olup olmayacağı konusunda bir fikrim yok) ve sistem belli noktadan sonra antifiriz koyarak çalışmasına devam ediyorsa(ki öyle olduğunu söylüyor), enerji kaynağımız antifiz oluyor. Yani doğalgaz, elektrik yerine antifiriz. Verilen ve alınan var.

Antifirizin yakılması, doğru akımla reaksiyon vs gibi bir kimyasal etkileşme durumunda nasıl bir özelliği olduğu konusunda bilgisi olan, bizi konu hakkında olmaz yada olur sonucuna daha iyi götürecektir.

Son düzenleme:
aküyü antifrizi ısıtmak için kullandığını
ısınan antifrizle bi motor çarkını döndüğünden bahsetmişti izlediğim haberde
bu motor çarkı ile de 24 volt elektrik üretiyor
ürettiği elektriği kart dediği yani devreyle 220-380 volt arasına yükseltiyor.
8 kw elektrik üretebildiğini söylemiş. su ısıtma sistemi 6kw sını kullanıyor diyor. geri kalan 2 kw ile de evin tüm elektrik ihtiyacını karşılıyor.
yani 8kw elektrik ürettikten sonra gerisi kolay aslında 1oo ltrelik bi deposuyu ısıtarak evin kalorifer petekleri ve kullanma suyu kısmına aktarmış
benim de asıl merak ettiğim antifrizi nasıl kullanıyor acaba 7 dk da ısıtıp bi motora basınç vermesini sağlayıp oradan da sabit 24 volt elektrik alıyor
buhar kazanı gibi bi mantık mı oluşmuş acaba orada ?
yakıt olarak sıvı veya katı yakıt yerine antifrizden nasıl güç elde etmiş kısmı muamma

Bunu gerçekten başarmış olsaydı hala yerde diz çöküyor olmazdı. 5 yıldır kimse ilgilenmemiş mi hayret ????

antifirizin içinde hangi oranda hangi maddeler var bunları bilen hatta antifirizi bulan adamın aklına gelmez böyle şerler ama antifirizi sadece arabanın radyatörüne konulan sıvı olarak bilen biz türklerin aklına gelir böle mucitlikler.)

Nette gezerken bu forumu gordum suan sene 2020,

Oncelikle soyleceklerim enerji hicbir zaman yok edilemez sadece sekil degistirir,otomotivciyim bildigim birkac konuyu yazacagim,
Kapali ortamda yani radyator icinde sadece su oldugunda su 120 derece bile olsa kaynamaz ve buhar haline gecemez,isterse motor asiri hararetle 200 derece olsun, su gaz haline kapali ortamda yani hava olmayan her yerin su oldugu ortamda hal degistirmez, sivi halde kalir,ne zaman radyator kapagi 100 derece ustundeki sicakliklarda acilirsa su hal degisimine ugrar ve gaz haline gecer,suyun kaynama derecesi acik ortamlarda 100 derecedir

Eger motor suyuna %50 anfriz katarsak su artik 100 derecede kaynamaz arkadaslar daha yuksek sicakliklarda kaynar 120 gibi ,

Saf antfriz 180 derecede kaynar yani hal degistirir,ve ayrica sunu belirteyim bu hararet yapan araclarin radyatoru icindeki basinci ayarlayan radyator kapaklari genelde 1,5 bar basincta icerdeki suyu disari verir yani motor icinde radyator icinde 1.5 bardan fazla su basinci olusmaz,olusursa radyator petekleri aluminyum oldugu icin patlar delinir su kacirir.

Saf anfrizi bu arkadas benim anladigim kadari ile bir basinc kaldiracak bir kapta her yeri kapali olmak sarti ile kendi dedigi gibi 7 dakika akuden elektrik verererek isitiyor ayni electroliz gibi ve anfriz sicakligi kapali ortamda belkide 400 derece oluyor,sonra bu basinci artmis fakat hala sivi halde olan ve gaz haline gecmek icin sabirsiz olan bu anfrizi bir pelton carki ile yani basit bir barajlardaki gibi kullanilan bir pelton carkina saliyor bu esnada antfriz gaz haline geciyor ve bir yandan kinetic enerjisini pelton carkina veriyor bu carkta cok basit olarak alternatoru ceviriyor ve alternator 24 volt diyor arkadas, anfrizi isitmak icin akuden aldigi elektrik gucunu geri akuye veriyor,ve bu ortamin etrafinda bir isi esanjoru yaparak bu carki itirme bolgesinden aciga salinan isiyi evin radyatorune gonderiyor,ev isindi

Sonuc ev isindi, aku tekrar sarj oldu,peki bu fazla enerji nerden ortaya cikti,

Benim dusuncem antfriz isinmisti ve basinci artmisti bu carka dogru bir cesit salindiginda atomik bir reaksiyona giriyor bu anfriz parcaciklari ve bu bulundugumuz ortamdan gizli isi enerjisini cekiyor,

Ayni bir evaparator gibi bu klimacilar bilir c.o.p degeri vardir isi pompalarinin,sen 1 kw elektrik verisin o sana 4 kw isi verir fazladan 3 kw enerji dogadan ortamdan havadan alir bunu herkes bilir,

Bulunmasi gereken bence antrizin nasil isitildigi degil,
8 kw elektrik yukselteci vs diyor bunlar elektrikicilerin isi bu zor degil,
Asil sorun mucitin antifrizi carka gonderdigi o basit enjektor tarzi o meme tasarimi ,butun is orda basliyor,bunun boyle oldugunu mucitte sans eseri buldu,

richard clem motoru youtube bi arastirin benzer bi konu,veya victor schauberger implosion enerji

Bundan binyil once insanlara basit bir( ic engine) anadol arabasini gosterseniz ve nasil calistigini sorsaniniz kim size benzin gerektigini soyleyebilir di?

Kapalı kaplarda sıvılar buharlaşır, örnekleri her yerde ... Petrol damıtma ve diğer yan ürünlerin hazırlanması, kozmetik ve lab. ürünleri, kompresörsüz (likitli) mini barlar hatta laptop gibi elektronik cihazlardaki heat pipe denilen soğutucu tasarımları. Kojenerasyon'da müşterilere buhar nakledilir hatta, yine elk üretiminde termik kaynaklardan sağlanan ısı türbine kapalı sisteme buhar olarak iletilmektedir vb. şu an aklıma gelmeyen üretimler. Elbet sıvıya dönüşmesi için kaynak noktasından daha düşük dereceli ortama / kaba ihtiyaç var, yoğuşma denilen durum.

Yazınızda katılmadığım tek nokta bu oldu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri