yildiz-ucgen yolverme

sado55

Üye
Merhaba arkadaslar. 11 kw camur pompasi yildiz ucgen bagli durumda 1 gun calistirdim. Bu sabah calistirmak icin start dugmesine bastim ve yildiz yol aldiktan sonra ucgene gecer gecmez sigorta attiriyor. Sargi olcumlerinin normal olmasina ragmen neden boyle bise oldugu konusunda yardim ederseniz sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yıldız üçgen devreye kontak emniyeti yapmamışsın fazlar çakışıyordur. yıldız kontaktörünün bobin ucunu üçgen kontaktörünün NC yardımcı kontağından geçir. aynı şekilde üçgen kontaktörünün bobin ucunu da yıldız kontaktörünün NC yardımcı kontağından geçirirsen biri tamamen bırakmadan diğeri çekmez, sorun çözülür.

Harun bey sorun su aksam sorunsuz calisiyordu ne olduda birden bu sekilde sorun vermeye basladi acaba onu merak ediyorum

çalışmada sorun olmaz zaten startı verince yıldızdan üçgene geçtiği anda kontaktörlerin çekme bırakma tepkime sürelerinden dolayı faz çakışması olur. buda her start verişte olmaz arada bi yapar. dediğim bağlantıyı yapın kesin çözümdür.

Merhaba arkadaslar. 11 kw camur pompasi yildiz ucgen bagli durumda 1 gun calistirdim. Bu sabah calistirmak icin start dugmesine bastim ve yildiz yol aldiktan sonra ucgene gecer gecmez sigorta attiriyor. Sargi olcumlerinin normal olmasina ragmen neden boyle bise oldugu konusunda yardim ederseniz sevinirim.
sigorta mı atıyor termik mi?

yıdız üçgen rolesinin süresini uzatmayı deneyin. motor tam yol almadan üçgene geçiyor olabilir. sözknonusu çamur pompası ise çamurun yoğunluğunu değişmesi sebep olabilir.

yıdız üçgen rolesinin süresini uzatmayı deneyin. motor tam yol almadan üçgene geçiyor olabilir. sözknonusu çamur pompası ise çamurun yoğunluğunu değişmesi sebep olabilir.
bu pompayi direk ucgen calistirmayi denedim bostayken yine ayni sekilde sigorta attiriyor . Yanliz dirke yildizda sorunsuz calisiyor