yildiz-ücgen gecisindeki koruyucu kesinti

jinxnao

Üye
merhaba arkadaşlar. yildiz-ücgen gecisi yapilirken cok kısa bir süre yaklaşık 10 ms kadar motorun enerjisi kesiliyormus ki fazlar arasi bir kısadevre olusmasin.sizce bu mantiklimidir? mantikliysa izahi nedir? simdiden tşk ederim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadasım mantıklı hemde oyle bır mantıklıkı ben bunun acı tecrubesını yasadım .ıkı pazar tatılımı yedı vede dort adette 3 tf 43 kontaktorumukı yanı anlayacagınız maddı ve manevı.sımdı gelelım sorunuzun cevabına sımdı ılk anda ana kontaktor ıle yıldız cekıyor .bır sure sonra yıldız cıkıyor ucgen gırıyor.sımdı bu arada zaman olmazsa eger yıldız ıle ucgen kontaktorlerı yay ataletlerıne kalırsa daha yıldız koprusu bırakmadan ucgen devreye gırıyor vede dırekt kısa devre vede kontaktorler cope gıdıyor.ben zaman devresı koyalı tam 5 ay oldu sımdı sorun yok

yıldı ve üçgen kontaktörleri arasında yapılan elketriksel kilitleme ile bence bu soru çözülür ssaygılar

Elektriksel kilitleme ile çözülmüyor

arkadaşlar dediğiniz gibi kilitleme kontakları yeterlidir.bence kuvvet aktarılması gereken sistemlerde sıkıntılar olabilir ara boşlukta..
iyi çalışmalar....

yildiz ve ucgen kontaktorlerine birer yardimci NC kapali kontak atilir ve yildizin kontaginda ucgen tetiklenir ucgeninkinde yildiz bu durumda cakisma gibi bir olay imkansiz olur

arkadaşım internet kullanıyosun yıldız üçgenin şemasını bulamadım deme senin sorun kontaklardaki yanlışlık yıldız bırakmadan üçgen çekmemesi gerekir çünkü yıldızın normalde kapalısından geçiyor kumandan yanlıştır

yaptığımız çoğu uygulamada bu zaman farkını dikkate almıyoruz kendimce ve hiçbir sorun çıkmıyor.

Elektriksel kilitleme ile çözülmüyor

Evet bencede elektriksel kitleme tam gecis ve yapısma annında ufak ufak arklar yapıp zamanla kontaktörü yiyor o zamanın mutlaka olması lazim ayriyetten piyasada satılan yıldız ügen röleleri var incelerseniz ara zamanın rölelerde oldugunu göreceksiz demekki mantıgı varda koyuyorlar.

her zaman elektriksel kilitleme yeterli olmayabiliyor, ender olmakla beraber özellikle yüksek güçlü kontaktörlerde yardımcı kontaklar daha önce konum değiştirebiliyor, araya birkaç milisaniye koymanın çok faydası var bence.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri