Yg işletme sorumluluğu hakkında yardım..

iyi günler öncelikle.Bir fabrikada yg işletme sorumluluğu yapmaya başlıcam.3 GÜNLÜK emo eğitimini tamamladım ama kafamda bazı sorular var.Bir mühendis olarak benim görev tanımım nedir*
bakımları ben mi yapcam 1 . elden
yg işletme sorumlusu olunaca jeneratör ve komprosörler alanım içine girermi
bu işi yapan abilerimden yol göstermesini ve ellerindeki döküman varsa yol göstermelerini rica ediyorum.
og trafolarıyla daha önce çalışmadım için çok tedirginim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ustam işletme sorumluluğu genelde sözleşme dışı anlaşmalara göre uygulanıyor ornek olarak kompanzasyon takibini üstlenebiliyorsun işte sayaç okuma falan takiyosun arıza durumunda müdahale ediyosun genelde fabrikaların elektrikçisi oluyor onlar ilgileniyor jeneratör girer ama komperasor girmez diye düşünüyorum yani OG kisimlar genellikle seni ilgilendiriyor. Sonuc olarak genellikle gostermelik oluyor prosedur

Ustam işletme sorumluluğu genelde sözleşme dışı anlaşmalara göre uygulanıyor ornek olarak kompanzasyon takibini üstlenebiliyorsun işte sayaç okuma falan takiyosun arıza durumunda müdahale ediyosun genelde fabrikaların elektrikçisi oluyor onlar ilgileniyor jeneratör girer ama komperasor girmez diye düşünüyorum yani OG kisimlar genellikle seni ilgilendiriyor. Sonuc olarak genellikle gostermelik oluyor prosedur
haklısınız ama bu sorumluluğu orda çalışan olarak ben alcamdan göstermelık yapmıcam ve herhangi sorunda sorumlu durumuna düşmek istemiyorum

İşletme sorumluluğu,trafonun çıkından son-
ra AG şalter girişine kadarki bölümden so-
rumluluk demektir.Yani,binaya gelen OG hat-
tı,OG şalt tesisi,Trafo,trafo-AG çıkış ( AG şalteri üstüne ! kadar ).Ayrıca,aylık sayaç endekslerinin kayıt altına alınarak,kompan-
zasyon tesisinde uygunsuzluk var ise,tesis sahibinin uyarılması da bu görev dahilinde-
dir.
İşletme sorumluluğu eğitimi almış bir mühendisin,böyle bir soru sormuş olduğuna inanmak çok zor.Keşke,eğitimde sormadığınız/soramadığınız bu soru için EMO işl. sorumluluğu yönetmeliğini okumuş olsaydınız.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,099
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri