yetkisiz elektrikçiler

milatxx

Üye
merak ediyorum acaba yetkisiz olarak elektrik işleri yapanlar hakkında cezai işlem yapılıyormu?Bir yanda bütün vergilerini yatırıp gerekli tüm belgelerini alıp yaptıgı bütün işleri devletin koydugu yasalar dışına cıkmadan yapan meslektaşlarımız var.Diger yandada hiçbir belgesi olmayan hiçb.r mesleki ders almamış vergi vermeyi enayilik olarak gören ve toplum içine elektrikçiyim diye çıkıp iş yapan penseli kontrol kalemli bir sürü elektrikçi gecinenler var.Acaba böyle kişileri devlet neden cezalandırmaz yoksa illegal elektrşk işleri yapanları korumak devletin işinemi geliyor?

merak ediyorum acaba yetkisiz olarak elektrik işleri yapanlar hakkında cezai işlem yapılıyormu?Bir yanda bütün vergilerini yatırıp gerekli tüm belgelerini alıp yaptıgı bütün işleri devletin koydugu yasalar dışına cıkmadan yapan meslektaşlarımız var.Diger yandada hiçbir belgesi olmayan hiçb.r mesleki ders almamış vergi vermeyi enayilik olarak gören ve toplum içine elektrikçiyim diye çıkıp iş yapan penseli kontrol kalemli bir sürü elektrikçi gecinenler var.Acaba böyle kişileri devlet neden cezalandırmaz yoksa illegal elektrşk işleri yapanları korumak devletin işinemi geliyor?

ÜSTAD eleştiri topa tuttğun kişilerin bitirmiş olduğu işlerin abonelik onayını savunmak istediğin yetkili tedaş ve derneğe kayıtlı meslektaşlarımız yapıyor yetkisiz elektrik tek. arkadaşlarımızı eleştirmek yerine bu kişilerin dosya onayını 80 tl tav olup onaylayan ustalık belgesi olan yetkilileri eleştirmek istiyorum ben

fiyatlardan dolayı işletme sahipleri işlerini dükkanı olmayan kişilere işlerini yaptırabiliyorlar.doğal olarak çalışırken pense kontrol kalemi ve yankeski kullanmak zorundayız.bu iş aynı boru tesisatçılığı gibi bir meslektir.
kuralları vardır bilmek zorundasın arıza denilen olay vardır.bir makina pat diye bozulur sorunu çözecek birini ararlar 100 liralık olayı 20 liraya halledebiliyorlarsa ne mutlu onlara.ama artık plc servo vs otomasyon bir hayli yaygın.
yinede temel elektrik ve elektronik şart.
yakındığımız biçimde bu işten para kazanan bir sürü insan var
sen vergini vs tam ödüyor olabilirsin.vergileri simens veya merlin gerin ödesin bana ne.zaten ödediğim elektrik parası bile benim için bir sorun
sen gelmişin nelerden söz ediyorsun,yakındığın şeye bak.......

mrb arkadaşlar.pıyasanın işleyişi böyle yapacak bi şey yok..........ama merak etmeyin yakında ab normlarına uyduracaklar.benimde yetki belgem yok.bu durumda benim gibi 20 yıldır bu mesleği yapanın sonu ne olur allah bilir.bizim gibi çekirdekten yetişmeleri çok basite alıyorsunuz bu yanlış bi kere..........

yetkili yetkisiz önemli değil iş yapan arkadaşlardan benim tek sıkıntım elektrik işini çok ayağa düşürdüler biz boşunamı okuduk arkadaşlar bir iletken kesit hesabı bile yapamayan adam elektrikçiyim diyor... sonrada vatandaş onların amele hallerine bakıp hepimizi amele sınıfına sokup sanatımıza diplomamıza saygı duymuyorlar... bu noktada herkez mesleğine saygı duysun eğitsin kendini

bu konuda seni destekliyorum arkadaşım

cok pardon yanlış bir konu acmışım.Bırakalım boyle gitsin okulun kitabın defterin verginin belgenin ne işi var bizim Türk milleti görerek ögrenir yetkiye filan gerek yok.Avrupa standardı filan vazgecelim bunlardan lamba yansın televizyon calışsında kim nasıl isterse öyle yapsın kendi standartlarımızı kendimiz yaparız degil mi?

arkadaşım kişisel gelişim önemli

Bu konuda diğer arkadaşlara katılıyorum benimde en fazla şu konudan şikayetim var yetkili bir kişiye elektrik işi yaptırırken yapılan işi eksik yada bilerek kötü malzeme kullanmak suretiyle tehlikeye heran davet çıkaran, mesleğini benimsememiş kişilerde mevcut.Tabiki burada işini tam yapan yetkili ve mesleğini benimsemiş kişilere sözüm yok diğerlerini ne yapacağız birde bunu düşünmekte yarar var diyorum.

benım merak ettığım diplomalı elektrikçiler ıle dıplomasız çekırdekten yetışme elektrıkçıler arasındakı fark tahmınımı sorarsanız her dıplomalı için değil bilinçli kendını piyasada yetıştırmış dıplomalılara sözum yok ama benım dıplomam var ben elektrikçiyim dıyenler azımsanacak kadar değil çekırdekten yetışen ustaların boyle ustalar elıne su dokemez ben işveren olsam kendını yetıştırmemış dıplomalı ukala ustaları işyerımın kapısından içerı sokmam

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri