yetkı alanı

reaktör

Üye
arkadaslar ben bırsey duydum belkı sızınde bu konuda bır bılgınız vardır sımdı elektrık teknıkerlerıne A.G projelerıne ımza atma yetkısı verıyorlarmıs yane aynı muhendıslıkte alınan smm belgesı gibi yalnız A.G tesıslerınde yetkı kılınıyor bu konuda bılgınız varsa paylasırsanız sevınırım

30kw a kadar imza yetkisi var olduğunu biliyordum. yeterlilik gücü değiştimi o konuda bilgim yok.

saol ademcelık bılgı verdıgın ıcın ıns degısmemıstır cunku bız teknıkerlerın ısıne cok yarar bu yetkı baska arkadaslarımında bu konu da bır bılgısı varsa paylasırsa sevınırım :)

tedaş proje kontrol ederken yetki gücüne göre değerlendirilir. teknisyenler 20kw. teknikerler 30kw mühendisler ise güç sınırı olmadan proje çizebilirler. ancak imar ruhsatı alımı için çizilen elektrik projelerinde ise belediyeler arası farklılıklar vardır. bazı belediyeler teknisyenlerin ve teknikerlerin çizdiklerin projelere onay verirken. bazı belediyeler sadece mühendis tarafından çizilen projelere onay vermektedir. amacınız ruhsat alımı için proje çizmekse belediyeye müracat edip bilgi alabilirsiniz. saygılarımla...

benım kastettıgım belge verılıyor mu (smm gibi ) demek ıstemıstım.yane semınerı var mı

reaktör kardeşim IEEE nin web sitesinden bu konuda yardım isteyebilirsin ki orda bazı seminerler ve eğitimlerle bu belgenin dengi bir belge verliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri