Yetiştirilmek üzere proje çizimcisi

TalipTG

Üye
Merhaba

Kendimi otomatik kumanda üzerinde geliştirmek istiyorum. Aklıma gelebilecek ve çevremdeki kişilerden aldığım senaryolara yenisini ekleyemiyorum aklıma gelmiyor. Bu konu başlığının altına otomatik kumanda senaryolarını yazar mısınız ?

Otomatik Kumanda ve PLC senaryoları, projede PLC seçimi I/O belirtip kumanda devre çizimleri ve PLC tarafı programlama çalışmaları yapmak istiyorum. Bu zorlandığım süreç de yardımlarınızı bekliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik kumandayı öğrenmek istiyorsanız EKTS programında bol bol problem çözün.

Ektsde sınırlı ekipmandan dolayı çok ihtiyacım olmadıkça kullanmıyorum. Amacım projede düşünme ve çizim mantığı, güç hesabı, pano tasarımı, şalt malzeme ve seçimlerinde iyi bir düzeye gelebilmek
Otomatik kumandayı öğrenmek istiyorsanız EKTS programında bol bol problem çözün.

Ektsde sınırlı ekipmandan dolayı çok ihtiyacım olmadıkça kullanmıyorum. Amacım projede düşünme ve çizim mantığı, güç hesabı, pano tasarımı, şalt malzeme ve seçimlerinde iyi bir düzeye gelebilmek

32 yıldır bu mesleğin içindeyim EKTS programını zayıf ve yetersiz gören yüzlerce stajer, talebe, teknisyen, Mühendis yüzlerce teknik elemanın ! basit devreleri bile kuramadığına bizzat şahit oldum. Yavaş gidin ama sağlam gidin !

Bende panonun herşeyinden anlayan kişilerin bir mühürleme devresini bile direk çizemediklerini gördüm ve üzüldüm. Umarım bende sizin gibi sevdiğim bu sektörde o kadar yıl ekmek yerim.
32 yıldır bu mesleğin içindeyim EKTS programını zayıf ve yetersiz gören yüzlerce stajer, talebe, teknisyen, Mühendis yüzlerce teknik elemanın ! basit devreleri bile kuramadığına bizzat şahit oldum. Yavaş gidin ama sağlam gidin !

Bende panonun herşeyinden anlayan kişilerin bir mühürleme devresini bile direk çizemediklerini gördüm ve üzüldüm. Umarım bende sizin gibi sevdiğim bu sektörde o kadar yıl ekmek yerim.

Elimden geldiğince, her türlü desteğe hazırım. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri