Yeni tip Knipex yan keski daha mı güçlü daha mı zayıf?

hakan_852

Üye
Yeni bir izole knipex yan keski spariş ettim fakat gelen yan keski yeni üretim olanlardanmış ve biraz tuhaf göründü bana.Yan keskinin göbek kısmındaki kenarlar yontulmuş. Sizce daha mı sağlam olmuş yoksa yapı olarak zayıflamış mı?
IMG_20200301_041635.jpg
IMG_20200301_041644.jpg
IMG_20200301_041653.jpg
IMG_20200301_041706.jpg
IMG_20200301_041720.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
BİR YANKESKİNİN TESTİ
1 Yatak boşluğu.
Yan keskinin sapları eğilmeye çalışılarak destek noktasının boşluğu tespit edilmeye çalışılır.
Boşluk olmamalıdır.
2 Kesme uçlarındaki boşluk.
Yan keskilerde ağızda boşluk olmamalıdır. En azından uç kısımlarına doğru stabil bir kapanma olmalıdır.
Ağız kapanmasında doğrusal olmayan boşluklar varsa o yan keski kötü üretimdir.
3 Meteryal testi.
Kullanılan malzeme çelik teli kesebilecek kalitede olmalıdır.
Takribi 0.4mm çapındaki çelik bir tel kesildiğinde yankeski ağızlarında iz oluşuyorsa o alet yaramaz demektir.

Bana çakma gibi geldi. bir knipex satıcısına götür sor.
Şu an knipex satıcısına götürme imkanım yok fakat knipexin kendi sitesinde de var bu yan keski youtube de videoları da var. Orjinalliğinden pek şüphem yok ama yapı itibariyle daha mı sağlamlaşmış daha mı zayıflamış o kafama takıldı sadece...

Şu an knipex satıcısına götürme imkanım yok fakat knipexin kendi sitesinde de var bu yan keski youtube de videoları da var. Orjinalliğinden pek şüphem yok ama yapı itibariyle daha mı sağlamlaşmış daha mı zayıflamış o kafama takıldı sadece...

sağlam ve zayıf olmasını anlamak için test ortamı olması gerekir .
gözle anlaşılacak durumlar varsa ( sahte olabilir ? )

https://www.knipex.com/nc/en/home/

https://www.knipex.com/index.php?id=1216&L=20&page=group_detail&parentID=&groupID=1472

https://www.knipex.com/en/pliers-abc/the-world-of-diagonal-cutters/

Gözle anlaşılacak durum olarak pensenin göbek kısmındaki yontulmuşluk haline kafam takılıyor Fakat orjinallik açısından değil. Adamlar yeni ürünlerinde değişikliğe gitmişler ama yontulmuş kenarlar bende yapısı daha mı zayıflamış diye şüphe uyandırdı.
Teşekkürler knipexe fotolarla email yolladım bakalım ne diyecekler.

Son düzenleme:
Çakma olduğunu düşünmüyorum.
Hep aynı malı üretmek yerine bir değişiklik yapılmış gibi geldi bana :)

Mantık yürütmek gerekirse:

Bu tür ağız kesme kuvveti açısından daha efektif. V ağız ile daha çok kuvvet ihtiyacınız olurken böyle ince ağızla aynı kalınlıkta kabloyu daha az kuvvetle daha temiz kesersiniz.

Kötü yanı ney.Hali ile kesilen malzeme standart dışı olursa yıpranma ve zarar görme ihtimali artacaktır.Pensenin standartı içinde ise bir kesme ömrü vardır ve buda hiçte az bir sayı değildir.Öyle bir yılda bitecek kesme ömrüne ulaşamazsınız.

Penseyi usulüne uygun kullanın yeter.Sizi emekli eder.Neticede bu markalar evladiyeliktir.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri