selvi66

Üye
merhabalar;
sayın meslektaşlarım 2 yıllık bir elektrik elektronik mühendisiyim. 8 ay kadar özel bir şirkette çalıştım ve ayrıldım 5 aydır işsizim. bu arada smm, yg işletme sorumluluğu, eğitimlerini emo tarafından aldım.
artık kendi işimi yapmaya karar verdim sizlerin görüşlerini almak istiyorum. smm konusunda nasıl başlamalıyım, sizlerde ilk zamanlarınızda sıkıntı yaşamıssınızdır. nelere öncelik vermeliyim ? nerden başlamalıyım? ...

DFeğerli meslek deneyimlerinizi bekliyorum sağlıcakla kalın.

Smm olduktan sonra proje tedaş tarafından onaylaniyor. Sonrası belediye onayı ile devam ettiğini biliyorum.
Ancak Sonraki durumda neler yapıyoruz oda burda hangi asamada
inşaata başlanacağı zaman biz ne yapiyoruz. Is başlama iş bitimi forumu nedir bunu ne zaman dolduruyoruz.
Biraz çok sorum oldu ama yanitlarsaniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

@Elkmmt smm olunca topraklama ve diğer belgeleride almalısın çünkü hepsi birbiri ile bağlantılı ( örneğin proje dosyası hazırlarken topraklama belgen yoksa topraklamaya imza atamassın)
il özel idare ve belediyelere onaylatırsın.
iş başlama ve bitiminde proje içeriğini yazacaksın örneğin kaç adet priz ve aydınlatma varsa güçlerini ayrı ayrı toplayıp ekleyeceksin devamın da motor varsa eğer onu ekleyeceksin genelde de yeni proje için de iş bitimi de aynısı oluyor. farklı projelerde örnek güç artırım ve azaltım da iş başlama ve bitimi farklı oluyor......

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri