Yeni Mezun Mağduriyeti

Alpereen

Üye
Öncelikle herkese selamlar ve iyi forumlar,

Mezun olduktan sonra(Elektrik - Elektronik Müh.) askerlik görevimi tamamladım 5 aydır iş arıyorum ama herhangi bir geri dönüş yok.
Maaş talep etmeden ,İstanbul asya kıtasında yanında çalışabileceğim,iş öğrenebileceğim (hangi alanda olursa olsun) bir yer varsa ve yardımcı olursanız çok sevinirim.

mühendislik yönetmektir hesap kitap yapmakdır sorun çözen kişidir diyen arkadaşlar durumun ne kadar vahim olduğunu görsünler,davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş,bundan sonra parası olan yurtdışına şansı olan devlete olmayanlarda karın tokluğuna mühendis arkadaslar,mühendis olana kadar harcadığınız beş yılla hatta on yılla hiç okumadan elektrikçi olun meslek öğrenin çevre yapın daha iyi kazanırsınız,

Sanki sade mühendisler aç öylemi.Anlaşılan,tuzunuz iyice kuru.

Son düzenleme:
İnsanların sadece binde biri mühendis . Fakat gündelik hayatımızda kullandığımız evler, köprüler, uçaklar, arabalar, televizyon, internet , telefon, enerji tesisleri, kimyasal maddeler medeniyetle ilgili aklınıza ne gelirse hep mühendislerin eseridir. Topluma bu kadar hizmet eden insanların ekonomik sorunlar yaşaması hatta işsiz kalması adil değil.

Mezun olduğunuz üniversiteyi öğrenebilir miyim sakıncası yoksa sizin için?

tuzum kuru demeyi çok isterdim benımde arkadaştan pek farkım yoktu kısa bir süre önce zar zor bir iş bulduk rahmetli kemal sunalın filminde dediği Allaha şükür maho ağamız karnımızı doyiriyi o bize yeter havasında geçinip gidiyoruz gerçi bu şartlarda tuzumuz kuru kabul edilir haklısınız

Mezun olduğunuz üniversiteyi öğrenebilir miyim sakıncası yoksa sizin için?
İnan mezun olunan okulla alakası yok,ingilizce egitim veren istanbuldaki koklu bir universiteden mezun oldum.İş bulmak ya şans işi yada tanıdık vasitasiyla artik,cevremdeki diger yeni mezun muhendislerde ya tanidiklarina yalvar yakar is buluyor yada bulamayip sagda solda meslekleri disinda is yapiyorlar.Bimde kasiyerlik gibi.Şaka sanabilirsiniz ama durum bu.

İnan mezun olunan okulla alakası yok,ingilizce egitim veren istanbuldaki koklu bir universiteden mezun oldum.İş bulmak ya şans işi yada tanıdık vasitasiyla artik,cevremdeki diger yeni mezun muhendislerde ya tanidiklarina yalvar yakar is buluyor yada bulamayip sagda solda meslekleri disinda is yapiyorlar.Bimde kasiyerlik gibi.Şaka sanabilirsiniz ama durum bu.
Piyasayı iş bulma açısından tanımasam da Ankara'da tonlarca sağlam mühendisin kendi iş yerleri olduğunu biliyorum. Siz de bu tarz bir işe girişebilirsiniz bence. Okulu da sormamın sebebi acaba okulunuzda ki bu tarz girişimciler için verilen bir program var mıydı diye.

Şimdi sana bir soru ; İşveren sana dese ki üniversitede yaptığın çalışmaları bana anlatıp gösterebilir misin(resim+video). Tecrübesiz olduğundan bunları soracaktır. Var mıdır böyle anlatıp gösterebileceğin birşeyler.

Şimdi sana bir soru ; İşveren sana dese ki üniversitede yaptığın çalışmaları bana anlatıp gösterebilir misin(resim+video). Tecrübesiz olduğundan bunları soracaktır. Var mıdır böyle anlatıp gösterebileceğin birşeyler.
Arkadaş mühendisim yabancı dilim var diyor.Okulda yaptığı işi niye sorsun ki işveren.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri