Yeni Anakartta(Asus h110m-d) Mach3 Hareket Sorunu

İila ki mach3 yeni versiypnda çalıştıracak bi yöntem uygulama vardır ama bilgi yok malesef

Bios ayarlarındaki lpt port kapalı olmasın, yazıcı bağlayıp denemiş miydiniz? Sistemde yine lpt port durumu ne görünüyor?

Bios ayarlarındaki lpt port kapalı olmasın, yazıcı bağlayıp denemiş miydiniz? Sistemde yine lpt port durumu ne görünüyor?
Kapalı değil ayarları tam. Mach3 ün 2.63 sürümşnde. Sıkıntısız çalıştı ama sürücü yükleme hatasıyla ilgili birşey. 3.043 te tam algılamıyor. 2.63 kullanmakta problem yok ama sonuca ulaşması bu durumu yaşacak arkadaşlar için bir çözüm olması iyi olacağa benziyor.
Sa arkadaşlar. bilgisayarı yenileyeyim dedim az da hızlı olsun diye bi kasa topladım. asus h110m-d anakarta win7 32 bit yükledim. mach3 3 kurdum ama makine sapıttı.eksen hızım 3000 mm/d ama makine 1000 ile hareket ediyr. ayrıca y ekseninde çift motor var, bu eksendede step motorun 1 i diğerine göre fazla yol alıyor. birde hareket ederken değişik sesler çıkartıyor. napayım ben şimdi

"y ekseninde çift motor var, bu eksendede step motorun 1 i diğerine göre fazla yol alıyor."
bu sorun step sürücüden kaynaklı çıktı. ama hala h110m d mach3 3.043 de stabil çalışmıyor.

Son düzenleme:
3.043 yerine 3.40 vb azaltarak bulunabilir versiyon çok seçiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri