Yeni aldığım Dewalt kırıcı delici yalpalıyor normal mi sizce?

Siz bu cihazı iade edince yerine ne aldınız?

Evet bence de makitalar çok kaliteli yurt dışı forumlarda da çok methediyorlar. Sizdeki modelleri hangileri?
Benim elimde yine bir Dewalt vardı eski, bakımı gelmişti gönderip onu kullanmaya devam ettim. Ama marka olarak bu iş biraz da şans işi, bütün profesyonel markalarda şikayet vardır. Yine de muadil marka olarak; Makita, HILTI, AEG, Milwaukee, Bosch, Metabo sayılabilir.
Şunu da ekleyeyim, bu tip cihazlar alınırken dikkat edilmesi gereken referanslar şunlardır:

-Yüksüz Hızı: Rakam ne kadar yüksekse cihaz o kadar güçlüdür, tercih sebebidir.
-Darbe Oranı: Rakam ne kadar yüksekse cihaz o kadar güçlüdür, tercih sebebidir.
-Tek Darbe Gücü: Rakam ne kadar yüksekse cihaz o kadar güçlüdür, tercih sebebidir.
-Maksimum Delme Kapasitesi: Rakam ne kadar yüksekse cihaz o kadar güçlüdür, tercih sebebidir.

Son düzenleme:
Hr 2470 modeli 780wat sanırsam şimdi 800 watlarıda çıkmış bula bilirsen 800 wat almanı tavsiye ederim güç olarak 1 tık daha üstün 2 side işini görür.
Son olarak kırıcıyı hangi marka alırsan al cok kırım yapıyorsan belirli bir sure sonra kırım yaparken uç fırlayacaktır sebeb kullandığın kırıcıda deil ucuna taktığın keski belirli bir zaman sonra aşınma yapıyor ve kırım esnasında fırlıyor yeni keski uc alırsan sıkıntı olmaz.

Son düzenleme:
Benim elimde yine bir Dewalt vardı eski, bakımı gelmişti gönderip onu kullanmaya devam ettim. Ama marka olarak bu iş biraz da şans işi, bütün profesyonel markalarda şikayet vardır. Yine de muadil marka olarak; Makita, HILTI, AEG, Milwaukee, Bosch, Metabo sayılabilir.
Şunu da ekleyeyim, bu tip cihazlar alınırken dikkat edilmesi gereken referanslar şunlardır:

-Yüksüz Hızı: Rakam ne kadar yüksekse cihaz o kadar güçlüdür, tercih sebebidir.
-Darbe Oranı: Rakam ne kadar yüksekse cihaz o kadar güçlüdür, tercih sebebidir.
-Tek Darbe Gücü: Rakam ne kadar yüksekse cihaz o kadar güçlüdür, tercih sebebidir.
-Maksimum Delme Kapasitesi: Rakam ne kadar yüksekse cihaz o kadar güçlüdür, tercih sebebidir.
Anladım teşekkürler.

Hr 2470 modeli 780wat sanırsam şimdi 800 watlarıda çıkmış bula bilirsen 800 wat almanı tavsiye ederim güç olarak 1 tık daha üstün 2 side işini görür.
Son olarak kırıcıyı hangi marka alırsan al cok kırım yapıyorsan belirli bir sure sonra kırım yaparken uç fırlayacaktır sebeb kullandığın kırıcıda deil ucuna taktığın keski belirli bir zaman sonra aşınma yapıyor ve kırım esnasında fırlıyor yeni keski uc alırsan sıkıntı olmaz.

2470 modelinin 800wattlık olanına baktım ama göremedim 2630 ve 2610 modelleri var onlardan birini de alabilirim 800wattlıkmış. Fiyatları da çok uçuk sayılmaz.

2470 modelinin 800 vatı yok zaten diger modeller yani bir üst versiyonlar 800 wat benim kullandığım 2470 wat 780 wat olanı yinede siz bilirsiniz illa 800 watlık alacam diyosaniz evet biraz yuksekmiş fiyat olarak bence 2470 da üzmez sizi.

2470 modelinin 800 vatı yok zaten diger modeller yani bir üst versiyonlar 800 wat benim kullandığım 2470 wat 780 wat olanı yinede siz bilirsiniz illa 800 watlık alacam diyosaniz evet biraz yuksekmiş fiyat olarak bence 2470 da üzmez sizi.

Siz darbe gücünden memnun musunuz?

Makita neden 900wattlık bir model çıkarmıyor acaba?
900 wat demek matkabın motoronun büyümesi ve haliyle gövdesininde büyümesi demek gibi geliyor bana belkide ebat büyümesin diye olabilirdiye düşünüyorum belkide tabi 20 wat yükselteceklerine neden 120 wat büyütmesinlerki mantık olarak düşündürücü tabikide
Siz darbe gücünden memnun musunuz?
Memlun olmasam yıllarca kullanırmıdım bugün almayı düşünsem yine makitayı tercih ederim hic düşün meden.

900 wat demek matkabın motoronun büyümesi ve haliyle gövdesininde büyümesi demek gibi geliyor bana belkide ebat büyümesin diye olabilirdiye düşünüyorum belkide tabi 20 wat yükselteceklerine neden 120 wat büyütmesinlerki mantık olarak düşündürücü tabikide

Memlun olmasam yıllarca kullanırmıdım bugün almayı düşünsem yine makitayı tercih ederim hic düşün meden.
Makitaların sahte olanları varmış nasıl ayırt ederiz bilginiz var mı bu konuda?

İyi günlerde kullanın diyeceğim ama üzülerek diyemiyorum. Ben olumlu olumsuz yönlerini aktarayım.

Bahsettiğiniz yalpalama bana normal gelmekle birlikte kullanılan uçta bir miktar eğrilik var gibi. Şaft boşluğundan kaynaklanan doğal bir miktar yalpalama olması zaten kaçınılmazdır.

Fakat bu modelin esas sorunu; Delici'den Kırıcı'ya geçerken dişlinin yerini bulamaması. Ve daha kötüsü Kırıcı'dayken uçları Şaftından fırlatması!!!

Ben 3 defa aynı sorundan dolayı servise gönderip en sonunda Ücret İadesi aldım. Ama ilk kullandığım gün kalıcı bir sorun olduğunu anladım, servisle ikinci görüşmemde birazcık arkadaşı sıkıştırdım o da bu modelin sorunlu olduğunu söyledi.

Çok hevesli almıştım, Türkiye'de bu sınıfta alabileceğiniz en güçlü Kırıcı-Delici desem abartmam, çok güçlü bir makine olsa da maalesef üretiminde sorun var. Yine de "ben yalnızca Delici'yi kullanacağım" diyorsanız o zaman üzülmeyin ve kullanın. Delici olarak ben herhangi bir arızasına rastlamadım.

Ustam siz bu bahsettiğiniz uç fırlatma sorununu tam ne zaman yaşamıştınız acaba firma sonradan bir güncellemeye gitmiş olabilir mi bu cihazda?Nette baktım bunların iki versiyonu var bazılarında tetik sabitleme düğmesi var bazılarında yok. Bugün kırıcı modda çalıştırdım biraz sorun çıkarmadı ama uzun kullanımda ne olur tabii deneyerek görmek lazım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri