yeni şeyler bulmak

furkano

Üye
abilerim bazen dükkanda iş bitince oturup düşünüyorum yeni bir şeyler bulmalıyım üretmeliyim diye :) ama bakıyorum sankı her sey bulunmuş gibime geliyor yoksa varda benmi göremiyorum vallaha ben ne bulacagımı bulamadım varmı acaba yeni birsey bulan birisi yada söyle mı yapmalıyız bulunan seyler üzerine eklentimi yapmalıyız yeni seyler yapmak için :D çok merak ediyorum acaba neler bulacaz bu soru üzerine kolay gelsın
ALLAH emeğinize değer katsın

arkadaşım dedektör işleriyle uğraş parayı oradan bulursun

kablosuz enerjı ıletımını dene cok zor ve profosyonel bı iş ama
geleçek kablosuz hayatta

güneş enerjisi düşünülmesi gereken bir konu .....düşünün kendinize ait bir sistem faturam çok gelir korkusu olmadan kullanabiliriz.....

Buluş ilhamla oluşur, bazende tesadüflerin dikkatlice degerlendirilmesidir.Ben bir buluş yapayım diye başlayanların hiç biri sonuca ulaşamamıştır .

Bilgi birikiminizin ihtiyaçlara adaptasyonu ,dikkat , teorimlerim pratike adaptasyonları ,deneyler gözlemlerin kayıt altına alınıp tekrar tekrar gözlemleme size farklı bakış açıları sunaçaktır.Birçok buluş aslında var olup sebeblerini açıklanmamış dogal halleri kanıtsandıgı için farkındalıgına varamadıgımız olay veya nesne veya kuramdır .Üç boyutlu dünyamızda olaylara ,nesnelere veya kuramlara tek taraftan baktıgımız müddetce karanlık taraf hep bilinmeyen olarak kalacaktır .
ne ?
neden?
niçin?
nasıl?
nezaman?

İşte bu sorulara yanıt bulabiliyorsak zaten o olay,nesne veya kuram çözülmüştür .
buluşlar ihtiyaçlardan dogar kişi ihtiyaçlarını biliyorsa çaresini arayacaktır,karanlık noktaları aydınlataçak enerji yogunlaşması sağlayabilecektir .
Zaten insanları diger canlıardan ayrıcalıklı yapan ana unsur da budur.
biz toplum olarak yaratıcı fikirleri olan ender toplumlardan biriyiz fakat aklımızın farkındalıgına vardıgımızda tembel ve yılgın oluruz. Adam sendeciligimiz kağıt kaleme uzaklıgımız not alma alışkanlıgımızın olmaması( karanlık) ta kalan bölümleri hep görememize neden olmaktadır.
sayın furkano:
Buluş arayışı olarak düşündügünüz şeyleri ,tamamen kafanızdan boşaltıp ,insanlık için ihtiyaçların tesbitine giderseniz vede bulanrı sistemli not alırsanız ,öncelikle faydalı bir ürün gelişimi yaparsınız .Her faydalı üründe,! bir buluşun detaylarında GİZLİDİR...

yok hani bende şu yok büyük bir sey bulayım büyük insan olayım yok olmasında o düşünce yararlı insan olalım yeter ama anlatılanlardan sunu anladım ilk önce bi kendimizi inceliyecez yani bi nevi öz eleştri kendi ihtiyaçlarımızın ne olup olmadıgını bılmemiz lazım belkıde toplumsal ihtiyaçlar olarak düşünmek yeterrli deneyim yeterli bilgi donanım olması şart ve var olan seyleri her yönü ile incelemek not almak ve bunları ölçüp tartıp gerekli olan ihtiyaçlarımızda karar kılmak bence çok mantıklı ama meşakkatli bir yol ama armut piş ağzıma düşlede olmuyor yinede teşekkürler fikir verdiğiniz için

bu arada güneş enerjisi kendi kendini amorti süresi cok uzun
dedektör sakat iş
kablosuz enerjı iletimi hayli hayli profosyonel oyle böyle dewğil :)
varmı başka fikirler :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nikola Tesla'nin hayatini okuyun...

Bulus yapmak icin universite fizik bolumunden, icat yapmak icin elektrik elektronik muhendisligi bolumunden mezun olun.
Daha sonra 5 sene kadar gezin. Yani kimsenin gitmedigi yerlere filan gidin. Ufkunuz genislesin.

Sonra gelsin buluslar, icatlar :D

arkadaslar belki sakaniza gelicek belki ucuk-kacik odugumu dusuneceksiniz ama inanin icat yapma konusunda mukemmel seyler geliyor aklima ve mukemmel projelerim var..ama bu isten nasil para kazanacagimi ve kimlere bas vuracagimi bilmiyorum..ve bu aklima gelenleri ve projelerimin hepsini pratikede yapmaya hazirim..dusunce-icat benden degerlendirecek-para kazandiricak-degerlendiricek aracilar yada bizzat ilgilenen sahislar ariyorumm.. msn [email protected] moskova-RUSYA

İcat yapmak için şöyle elimi çeneme dayayıp, bir düşüneyim, bakalım ne icat ederim diye düşünmeyle icat bulunmaz. Şayet çok iyi bir gözlemci iseniz çevrenizde ihtiyaç olabilecek o kadar çok buluş yapılabilirki.
Birileri bir iş yaparken nasıl yaparsam o işi daha pratik yapabilirim diye düşünmeli. İşte o pratiğe dökülen iş icat olur.
Birde şu var ;
Bugün var olan birçok buluş aslında başka bir şeyi ararken bulunmuş icatlardır.

arkadaşlar merhaba.ben devamlı lap top kullanan biri olarak laptoplar için güneş pili harika olur
furkano kardeş yapabilirse

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri