Yasaklı Üyelerin Yasağının Kaldırılması Hakkında.

Forumda yasaklanmış üyelerin yasağı kaldırılsınmı?

• Kullanılan toplam oy
    25
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Murat

Site Yetkilisi
Yönetici
Site Yetkilisi
Merhaba Arkadaşlar,

Forumumuzda forum kuralları gereği kural ihlali yaparak yasaklanan bir çok üyemiz oldu bizde forumumuzun 11. kuruluş yıldönümü sebebi ile yasaklı üyelerin bir defaya mahsus yasağını kaldırılmasını düşünüyoruz.

Bu konuda oylamaya katılabilir, fikir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

oylama 9 şubat 2017 tarihine kadar aktif olacaktır.

Katılmıyorum. Buraya gelip özelden yada genelden rahatsız eden küfür eden rahatsızlık veren kişilerin tekrar aramızda dolaşmasını şahsen istemem.

Her yasaklanan üye evet aynı değildir. Ama bunun muhakemesini kim yapacak? Yada nasıl olacak?

Geçmiş mesajlarının içeriğine ve neden forumdan uzaklaştırıldığına bakarak affedilebilir.

Bazen konu içerisinde ciddi tartışmalar oluyor, ne yazıkki bir taraf alttan almadığı sürece bunun sonucu hep konunun kilitlenmesi ve üyelerin uzaklaştırılması ile son buluyor. Bu tip durumlarda, ağır hakaret boyutuna ulaşmadığı sürece uzaklaştırılan üyeler affedilebilir.

Ancak Milli değerlerimize hakaret, gayri ahlâki paylaşımlar gibi durumlarda uzaklaştırılan üyelerin affedilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Forum yönetimininde bu kararı alırken/değerlendirirken konuya bu hassasiyet ile yaklaştığını düşünüyorum.

Saygılar.....

Bir kismi zaten multi nick alip forum icinde dolasiyor. Bende bir kac forum kurdum yoneticilik yapmistim. Uye banlasanizda kisi ip degistirip farkli mail adresi ile bu tur sistemlerde yeniden uye olabiliyor. Bunu engellemek biraz zor. Bilmiyorum ama mac adresi banlama varmi? Onunda yontemleri var ama daha zor. Yani diyeceğim ip yasaklama veya nick banlama ile uye uzaklastirilmis olmuyor.

Kolay gelsin.

Sayin @serkan_48 Bey, ben sahsen forumdan yasaklanmis kisilerin bir kez daha affedilmesinden yanayim. Insanogluyuz neticesinde , herkes hata yapabiliyor . Siz hic hata yapmadiniz mi ? Ben de yaptim , herkes yapmistir, hala daha yanlis yapa yapa dogruyu buluyoruz , degil mi ama ? Hapise girmis insanlar hapisten ciktiktan sonra topluma kazandirmak nasil ki dogru olanidir ya da uyusturucu bagimlisi birini toplum dislamak yerine topluma kazandirmak dogrudur ya da Aile icinde cikan kucuk tartismalarda nasil ki bir anne ya da baba evladini evinden kovamaz , kontrolkalemi de en az mesaj atanindan en fazla mesaj atan herkesin olusturdugu bir Aile gibidir bence. Bu yuzden insanlara birer sans daha vermekten yanayim. Umarim anlayisla karsilanirim , en icten saygilarimla. Mesajimi okuyan degerli Forum uyelerimizden de kaldirilmasindan yana oy kullanmasini rica ederim. Tesekkurler...

Sayin @serkan_48 Bey, ben sahsen forumdan yasaklanmis kisilerin bir kez daha affedilmesinden yanayim. Insanogluyuz neticesinde , herkes hata yapabiliyor . Siz hic hata yapmadiniz mi ? Ben de yaptim , herkes yapmistir, hala daha yanlis yapa yapa dogruyu buluyoruz , degil mi ama ? Hapise girmis insanlar hapisten ciktiktan sonra topluma kazandirmak nasil ki dogru olanidir ya da uyusturucu bagimlisi birini toplum dislamak yerine topluma kazandirmak dogrudur ya da Aile icinde cikan kucuk tartismalarda nasil ki bir anne ya da baba evladini evinden kovamaz , kontrolkalemi de en az mesaj atanindan en fazla mesaj atan herkesin olusturdugu bir Aile gibidir bence. Bu yuzden insanlara birer sans daha vermekten yanayim. Umarim anlayisla karsilanirim , en icten saygilarimla. Mesajimi okuyan degerli Forum uyelerimizden de kaldirilmasindan yana oy kullanmasini rica ederim. Tesekkurler...

Her turlu fikre acigim ve saygi duyarim @firat1986

Burasi bir topluluk bir platform. Her toplulugun bazi kurallari vardir. En temel toplulugumuz bildiginiz gibi ailemizdir. Ailemizde de oldugu gibi her toplulugun dogrulari yanlislari vardir. Kabul edilebilir hatalar vardir edilemez hatalar vardir.

Simdi bu konu nasilsa bir kere affedildim deyip kendini salacak daha rahat hareket edeceklerde olacak. Birde bu durum sozunde yazdigi kelimeleri tek tek secen uyeler icin haksizlik olmayacak mi? Zaten kurallar var bir kere cignemis. yonetimin kesinlikle iyi niyetli olduguna inaniyorum.

Oyle kucuk kirginliklarda tartismalari gorup hemen uye uzaklastirmiyorlar. Gercekten sorun olmus konularda iyice irdeleyerek bu işler gerceklesiyor. Bakmayin boyle platformlarda yonetimde olmak kolay degildir. Ozveri ister.

Konunun ozeti sahsi dusuncem biz bir aile isek aile kurallarini herkes bu foruma uye olarak kabul etmis oluyor. Riayet etmeli diye dusunuyorum.

Herkese merhaba önerim bunu bu şekilde uzun uzun yazmak yerine yönetici arkadaşlar evet hayır kararsız butonu koysunlar böylece oylamanın daha sağlıklı olacagini düşünüyorum. Oyum hayır :) Teksaslilarin bi sözü vardır 'elini ateşe atarsan yanar'

Uzun uzadiya yazmak iyidir. Tepkimizi belirtiyoruz.

Bu arada butonlar bu konunun en ustunde yer aliyor. "Evet" ve "Hayir" seklinde. Fikrinizi belirttiğiniz yonde oyunuzu kullanabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri