""Yardimm Dell inspiron""

emreozege

Üye
Arkadaşlar benim bilgisayarin bu güç girişinin olduğu yer yani bilgisayar bataryasinin giriş ucunu bilgisayara taktigim yer yanmis bilgisar icersindeki giriş. Söktüm baktım üzerinde " DG 15 IO Board" yaziyor. Internette arastirdim parca her yerde yok benim asıl sorum o yanan girisin iclerinden (+) ve (-) cikartip orjinal bataryasina baglasam calismaz mi lütfen yardiminizi bekliyorum ??

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yardımcı olacak yok mu?

Arkadaşlar benim bilgisayarin bu güç girişinin olduğu yer yani bilgisayar bataryasinin giriş ucunu bilgisayara taktigim yer yanmis bilgisar icersindeki giriş. Söktüm baktım üzerinde " DG 15 IO Board" yaziyor. Internette arastirdim parca her yerde yok benim asıl sorum o yanan girisin iclerinden (+) ve (-) cikartip orjinal bataryasina baglasam calismaz mi lütfen yardiminizi bekliyorum ??

Bağlanıları doğru yaptıktan sonra çalışmaması için bi sebep yok.

Bağlanıları doğru yaptıktan sonra çalışmaması için bi sebep yok.

Sayin veysel bey bağlantıları bulsam yapicamda bulamadim icersinde 9 adet lehimli yer var ama hangisi simdi deneme yanilma ile yapicamda bilgisayari tamamen yakmaktan korkuyorum. .

Foto çekebilirseniz daha mantıklı cevap verilebilir.Şarj cihazının pini ilk girişte hangi noktalara temas ediyor ona bakın ilk temas noktaları sizin çıkış alacağınız noktalardır. @emreozege

Son düzenleme:
Cok fazla isinmis o yuzden erimiş ti bende fazla zarar vermeden cikarttim o yuzden durum baya kötü ama nasil bulucam bilemedim sarjin giris yeride doğal olarak dagidi o yuzden bilmedim simdi ne yapabiliriz ?.

Ekli dosyalar

• 1393017436533.jpg
    1393017436533.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 17
Soketi yanmış olsadahi metal kısımlara bakarak yorum yapılabilirdi atmadıysanız inceleyin.Birde kartın üzerinde lehim noktalarında bişeyler yazıyormu buradan okunmuyor.Ayrıca devre takibi yaparakta hangi ucun nereye gittiği anlaşılabilr.

Pc302 pr301 pd308 gibi seyler yaziyor inceledim siyah kablo ve kirmizi kablo var siyah dis tarafin ve kirmizi ic tarafa degecek sekilde ayarlanmis ama onu denedim gene calismadi acaba elimdeki entegre yanmis olabilir mi?

Biryerleri kısa devre etmen gerekebilir çünkü pin sokete girdiğinde iki noktayı kısadevre ederek devreyi aktif hale getiriyor.

Teşekkürler veysel bey ilginiz icin artik bi kac deneme yanilma yapicam hic olmazsa bunun aynisini 50 tl civari buldum en kötü onu alicam.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri