[YARDIM]Klima ışıgı yanıp sönüyor ve sadece soguk üflüyor

beratta

Üye
S.a ustalarım bende acson marka bi klima var kaç senedir kullanırım sadece arkada kışın karlama yaptı geçen sene ama problem yoktu bu sene havalar soguyunca acayım dedim ısıtma moduna geçmedi 3-4 tane tamirci çagırdım problem bulamadılar sensör sensör deyip kaçtılar geri gelmedi hiçbiri bende sensör alıp değiştirdim şimdi açar açmaz kırmızı ışık yanıp sönüyor kumanda sinyal gönderiyor ses geliyor ama ısıtma sogutma modu geçmiyor hep kırmızı he bide sensör kablosunun girişi 4 tane farklı yer var başka yere takıonca yeşil yanıp sönüyor

problem nedir ? kendim yapıcam mümkün olursa tabi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Selamlar.
Kirmizi dediyiniz led hangi led timer,fan,operation ve basqasi hangisi abim.

S.a ustalarım bende acson marka bi klima var kaç senedir kullanırım sadece arkada kışın karlama yaptı geçen sene ama problem yoktu bu sene havalar soguyunca acayım dedim ısıtma moduna geçmedi 3-4 tane tamirci çagırdım problem bulamadılar sensör sensör deyip kaçtılar geri gelmedi hiçbiri bende sensör alıp değiştirdim şimdi açar açmaz kırmızı ışık yanıp sönüyor kumanda sinyal gönderiyor ses geliyor ama ısıtma sogutma modu geçmiyor hep kırmızı he bide sensör kablosunun girişi 4 tane farklı yer var başka yere takıonca yeşil yanıp sönüyor

problem nedir ? kendim yapıcam mümkün olursa tabi

Kirmizi led ola bilsin abim defros ledi qazi eksikdir belke ic unite boru sensoru kizmadigi icin ic unite fani islem yapmiyordur.Kirmizi ledin uzerinde her hangi isaret yokmudur?

kırmızı renk ısıtma yeşilde sogutma moduna geçince yanıyor

sensörü değiştirmeden öncesindede açar açmaz kırmızı ışık yanıyormuydu. yanmıyor ise taktığınız sensör cihaz ile uyumlu değil. her cihazda aynı sensör kullanılmıyor malesef.

dış ünitede karlanma olması eğer dış ortam sıcaklığınız sıfırın altında değilse gaz eksikliğine işarettir. gaz eksikliğinden dolayı bu arızayı yapıyor olabilir. ama gaz eksik bile olsa ilk etapta biraz çalışması lazım.

siz sensörü orjinalini söktüğünüz yere takmalısınız. farklı bir yere takmayacaksınız. birde bi klimada 1 tane sensör olmaz oda sensörü batarya sensörü ve olası dış ünite sensörü olmak üzere 3 tane sensör olur. acaba hangisi arızalı dediler.

4yollu calisiyormu bak bi ...kendin faz ver bakalim cekecekmi....sogutuyosaisitirda...

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri