Yardımlarınızı bekliyorum ustalarım üst soğutuyo alt soğutmuyo

Merhaba arkadaşlar geçen senede yazmıştım nofrost buzdolabının üstü soğutuyo arkası soğutmuyodu bende evpt üzerindeki ısıtıcıyı değiştirmiştim otutururkende evap delinmişti sonra sunfix le yamayıp gaz basmıştık. Sorun yine 5 gün sonra aynı olmuştu şimidi havalarda ısındı neyapıcam bilmiyorum arabölme ısıtıcısını o zaman değiştirmememiştim şimdide tekrar bi yerden açılır diye değiştirmeye korkuyorum ara bölme ısıtıcısına 220v versem ölçülürmü nasıl ölcebilrim ampermetre vs.. birşeyler yok pratik birşey varmı? ısıtıcının sağlam olduunu bilsem timer ve sensör filan değiştirmek kolay yapabilrim yardımlarınızı bekliyorum fotorafda ekliycem buzdolabını şimidi takıcam fişe olmuyo dolapsız kanallları kontrol ettim üsten veriyorum suyu alttan akıyo
Foto eklemeye çalışıyorum ama upload edemedim en yakın zamanda yükcm

Merhaba arkadaşlar geçen senede yazmıştım nofrost buzdolabının üstü soğutuyo arkası soğutmuyodu bende evpt üzerindeki ısıtıcıyı değiştirmiştim otutururkende evap delinmişti sonra sunfix le yamayıp gaz basmıştık. Sorun yine 5 gün sonra aynı olmuştu şimidi havalarda ısındı neyapıcam bilmiyorum arabölme ısıtıcısını o zaman değiştirmememiştim şimdide tekrar bi yerden açılır diye değiştirmeye korkuyorum ara bölme ısıtıcısına 220v versem ölçülürmü nasıl ölcebilrim ampermetre vs.. birşeyler yok pratik birşey varmı? ısıtıcının sağlam olduunu bilsem timer ve sensör filan değiştirmek kolay yapabilrim yardımlarınızı bekliyorum fotorafda ekliycem buzdolabını şimidi takıcam fişe olmuyo dolapsız kanallları kontrol ettim üsten veriyorum suyu alttan akıyo
Foto eklemeye çalışıyorum ama upload edemedim en yakın zamanda yükcm

öncelikle ürünün marka modeli nedir? şundandır bundandır demekle rast gele parça değiştirmekle çözülecek bir iş değil.ısıtıcıların , bimetal - termal sigortaların ölçümü gerekli. bunun yanında fan çalışmasında sıkıntı olabilir , tahliye deliği tıkalı olabilir , sistemde gaz kaçağı kaynaklı soğutma verimi düşümü olabilir. herşey olabilir incelemek gerekiyor.

Kusura bakmayın markası beko 13 yıllık filan nofrost buz dolabı modelini bilmiyorum ben ara bölme ısıtıcısına 220 v versem sağlamlığını anlıyabilirmiyimç

Arkadaşlar hiçbirşekilde upload yapamıyodum nedendir çözemedim ne resim ne dosya benim yerime yüklerbilcek varsa maille gönderebilrim.

arkadaşlar taktım fişi alt kısmı buz tutturur gibi oluyo dolap 11 den beri durmadı

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim önerilerim de güncel :)

benim önerilerim de güncel :)
Teşekkür ederim fanı kontrol ettim çalışıyo , kanalın tıkalı olup olmadığına iki kere baktım. üstü çok güzel soğutuyo şimdiilik buz tutumadı heralde altıda çok güzel soğutuyo ama ısıtıcılarla bi metalin nasıl ölcüleceğini bilmiyorum

Teşekkür ederim fanı kontrol ettim çalışıyo , kanalın tıkalı olup olmadığına iki kere baktım. üstü çok güzel soğutuyo şimdiilik buz tutumadı heralde altıda çok güzel soğutuyo ama ısıtıcılarla bi metalin nasıl ölcüleceğini bilmiyorum

ara bölme dışardan görülebilir bişey değil. evapı söküp kontrol etmek gerekli. bimetal ve ısıtıcıların ölçümü içinde elektrik bilgisi ve ölçü aleti gerekli. bunlar da sizde yok ise ürün ile uğraşmayın. tamiri mümkün olmayan sonuçlara çıkabilirsiniz

ara bölme dışardan görülebilir bişey değil. evapı söküp kontrol etmek gerekli. bimetal ve ısıtıcıların ölçümü içinde elektrik bilgisi ve ölçü aleti gerekli. bunlar da sizde yok ise ürün ile uğraşmayın. tamiri mümkün olmayan sonuçlara çıkabilirsiniz
Yardımlarınız için teşekkür ederin evp söküp kontrol ederim de ölçü aleti almayı düşünüyorum ıstıcılar ve artık ölcebileceğimiz ne varsa daha önce vestel teknik serviste çalışmıştım 2 yaz 6 ay filan el yeteneğim var aslında da işte kendim yapayım diyorum.

arkadaşım öncelikle evap ön kapağını açıyoruz ölçü aleti ohm kademesindeyken evap üzerinde metal tel şeklinde olan ısıtıcı uçlarını ölçüyoruz 230ohm civarında olması gerekiyor.normalse evapın yan tarafından altına inen kabloları takip et birisi evap üzerine tutturlmuş şekilde termal sigorta uçlarını bul kısa devre yani 0-2ohm olacak.diğer kablolar ara bölmenin tabanına yapıştırma şekilde ısıtıcı olacak uçlarını ölçtüğümüzde 1250kohm olacak.evap üstünde boruya tutturulmuş bimetal ise 10c üzerindeki sıcaklıkta açık devre 0c altındaki sıcaklıkta ise kısa devre olacak.tüm ölçümler normalse evap yerinden dikkatle boruları kırdırmadan çıkartılarak kanallardaki buzlar temizlenecek kirler temizlenecek kabaran ısıtıcı varsa alüminyum yapıştırma folyo ile tekrar yerine yapıştırılacak.tüm bunlardan sonra mutlaka yetkili servisten model üzerinde görünen elektronik tımer alarak mekanik olanı söküp elektronik olanı takmalısın çünkü sıkışma sorunu vardır yada mutlaka olacaktır.şimdiden kolay gelsin diyorum güzel bir tecrübe olacağından kuşkun olmasın evaporatör borularına dikkat etmeyi sakın unutma.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri