Yardım: Ütüye alternatif PCB tost makinesi

Hocam çok teşekkürler. Ben bunu yapmayı deneyeyim olmazsa tekrar size başvururum :) İyi akşamlar.

Bugün laminatörü modifiye edip ilk denememi yaptım oldukça başarılı oldu. Etiket kağıdında hemen hemen hiç toner kalmadı.

Çizimi kopukluk olmadan aktardım ama plaket üzerinde iğne deliği gibi küçük noktalar halinde boş yerler kaldı. Kağıdın buna karşılık gelen yerlerinde de nokta halinde toner kaldı. Bunları kalemle düzeltebilirim sorun yok aslında ama acaba yanlış yaptığım birşey mi var diye de merak ediyorum. Sıcaklık ölçmek için cihazım olmadığından trimpotun ayarını resme bakarak göz kararı yapmıştım, bir de denemek için yaptığımdan temizliği biraz özensiz yapmıştım ondan da olabilir belki. Yarın bir reklamcı bulup ondan alacağım kağıtla tekrar deneyeceğim benim kullandığım okul etiketi kağıdı yazıcıdan çıktı alırken bir yerde toneri üzerinde tutamadı, devre yazıcıdan kopuk olarak çıktı.

Her halükarda ütüyle karşılaştırılmayacak kadar kolay ve güzel bir sonuç elde ettim. Yardımlarınız için çok teşekkürler beni ütüden kurtardınız.

Anlattıklarından anladığım sonuça yaklaşmışsın.
Reklamcılarda bolca oluyor.
Çöpe atmak zorundalar.
3-5 verseniz biriktirirler.
Onların işi öndeki kağıtla bu yüzden bize lazım olan tarafına hor davranıyorlar yere atıyorlar filan.
Temiz ise mesele yok ama dediğim gibiyse kendinize göre kesip ufalttıktan sonra pamuklu bezle ya da pamukla üzerindeki tozları temizleyin.
Toner yapışmaması bundan olabilr.
Ayrıca yazıcıların hızı yüksek soğumadan çıkışta.
Çıkışta bazı ufak şartlandırıcı merdaneler filan olabiliyor.
Mesela bendedki HP P1102 de öyle idi ve toner kağıdı bırakıp onlara yapışıyordu.
Onları biraz gıdıkladım ve artık kağıda değmiyorlar tabii sorunda bitti.

Nokta nokta oluşu tonerin sanki biraz az gibi .
Daha koyu basmayı dene.
Daha yüksek dpi da olabilir.

Lakin kağıt ve iyi temizlik sonrası bu yazdıklarımın anlamı kalmayabilir.

Geri dönüş için teşekkür ederim.
Böylece diğer kardeşlerimizde fikir sahibi oluyorlar.

Ek :
Bir arkadaşımızın başına gelenlerden sonra belirtmeden geçemeyeceğim.
Yeni çeşit etiket kağıdı kullanacağınızda önce ütü ile ısıtın erimiyorsa o zaman yazıcıda kullanın !

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri