Yaptığım devrede Röle sorunu

Merhaba, Yaptığım elektronik devrede , röle kullanıyorum. Röle sürekli 10sn de bir açılıp kapanıyor. Rölede yük bağlı iken devrede ki butonlar bazen basılmış gibi işlem görüyor. Ama röle boşta açılıp kapanırken sorun yok. Röle de flyback diyotda bağlı. Bu yük durumu acaba röle küçük gelme sebebinden olabilir mi ? Röle 5 bacaklı 7A 12V röle. üzerinde ki yük ise 2A 220V

Merhaba, Yaptığım elektronik devrede , röle kullanıyorum. Röle sürekli 10sn de bir açılıp kapanıyor. Rölede yük bağlı iken devrede ki butonlar bazen basılmış gibi işlem görüyor. Ama röle boşta açılıp kapanırken sorun yok. Röle de flyback diyotda bağlı. Bu yük durumu acaba röle küçük gelme sebebinden olabilir mi ? Röle 5 bacaklı 7A 12V röle. üzerinde ki yük ise 2A 220V
rölenin kontrol ettiği yük nedir (motor,reziztans,smps) vs.

motor kalkışta 8-10 kat fazla akım çeker bu akım rölenin kontağından geçerken devrene parazit bırakır çok sağlam filtre butonlara pull direnç ve 100nf kondansatör ekle düzeleceğini düşünüyorum

devrede 100nf kondansator mevcut. Yoksa her butona fazladan mı eklemem gerekli

devrede 100nf kondansator mevcut. Yoksa her butona fazladan mı eklemem gerekli
butonun 2 bacağı arasına 100nF ekle ana beslemeni "SMPS" adaptör ile değil kapalı tip primer sekonder trafolu bir adaptör ile yap mutlaka 1 seri diyot 0.1r direnç 10 mikro 100mikro ve 100nf ana beslemende bulunsun ayrıca butonların 2 bacağı arasına da 100nf ekle

trafo ile besleme gerçekleşiyor zaten. 33uf ve 100nf kondansatorler her regule devrelerinde mevcut. 100nf de tüm entegre girişlerinde. fakat butonlar da gnd kullanılmıyor. butonların her iki bacakları da entegreye bağlı.

sorunun parazit ile gördüğün her açıklığa uzun hatta filtre yapmalısın

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri