Yangın pompası

cemo48

Üye
Merhabalar
Yıldı üçgen kalkışlı yangın pompası bir tanesi 90kw bir asil bir yedek birde jokey pompamız mevcuttur.tek pompa 90kw çalıştırmak için kaç kva jeneratör almamız gerekiyor .jeneratör firmaları farklı kva bilgileri söylüyür .pompa firması yıldız üçgen 3 katı ile kalktıgını sölüyor .jeneretör firmaları 540 kva diyende var 700 diyende var
1-tek pompa için gerekli kaç kva jemeratör gerekiyor .hesabı nasıl yapılıyor
2- eğer gerçekten yüksel kva ise bunu daha düşük kva nasıl yapabiliriz ki jeneretörü daha düşük kva alalım
3-besleme kablosu ne olmalıdır

Doğru olan,jeneratörü almayı düşün-
düğünüz firmaya seçim yaptırmanız-
dır.Yardımcı olması yönünden,jene-
ratör firmalarına ait seçim bilgisi ektedir.Bulunduğunuz yerde servisi
olmayan jeneratörü almaktan kaçı-
nın.Transfer panolu alınacaksa,
transfer şalterinin, monoblok tip ol-
masını tercih edin.

Ekli dosyalar

• IMG_20240402_005718.jpg
    IMG_20240402_005718.jpg
    222.1 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20240402_005749.jpg
    IMG_20240402_005749.jpg
    218.1 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
abiciğim 90 kw motorun 180 amper çeker x3 dersen 540 amper yapar buda jeneratörün 350 400 kvadan aşağı olmamasını gerektirir. bunun yerine motora sürücü alırsan sürücü ile kaldırırsan 200 kva ile kaldırabilirsin ama solf starter değil frekans konvertöründen bahsediyorum solf starter bir işe yaramaz .. zaten bırak dizel çalışsın yada dizel yangın pompası tak jeneratör takacağına . jokey pompa ilede basıncı ayarlarsın . zaten saçma sapan bir yangın yönetmeliğimiz var

Sadece yangın pompası için jeneratör seçimi yapacaksanız bence 2. pompa olarak dizel pompa seçimi daha doğru olabilir. Daha ekonomik bir çözüm olabilir.

abiciğim 90 kw motorun 180 amper çeker x3 dersen 540 amper yapar buda jeneratörün 350 400 kvadan aşağı olmamasını gerektirir. bunun yerine motora sürücü alırsan sürücü ile kaldırırsan 200 kva ile kaldırabilirsin ama solf starter değil frekans konvertöründen bahsediyorum solf starter bir işe yaramaz .. zaten bırak dizel çalışsın yada dizel yangın pompası tak jeneratör takacağına . jokey pompa ilede basıncı ayarlarsın . zaten saçma sapan bir yangın yönetmeliğimiz var
Abi desteğiniz için teşekkürler .pompalar alındı takıldı tek eksiğimiz jeneratör.dizele çevirmek istersek tadilat projesi çıkarıyorlar oda epey tutuyor.bugun bile pompacı firmayla konuşuyorum 4 katı kalkış diyor daha önce 3 katı demişlerdi.ama farklı bir pompa üreticisi sayfasında 92 kw pompa için yıldız üçgende jeneratör karşılığı 198kva yazıyor .yani bukadar karmaşık bir durum olabilir mi? Ben jeneratörü sadece tek pompa için alacağım başka işime yaramıyor
Soft starter araştırıyorum yap diyende var gereksiz diyende bende anlamadım ama frekans kon. bakacağım maliyet vs birde yangın yönetmeliğinde onaylımıdır

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri