Y EKSENİN DE TİTREME YARDIM

Arıza %99 sürücünüzde

Çok teşekkürler arkadaşlar bir sürücü alcam sürücünün yanında beyaz 6 tane tırnak var on of diye resim olarak paylaşmıştım onların sıralaması nasıl olması gerekir

Ustatlar çiziminizi mach3 e attıgınızda kesim ekranında sizinde böyle kesik kesik çizgiler oluyormu kesim esnasında mach3 ün ekranında

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şimdi konuyu özetleyelim baya karışmış.
Y ekseniniz titreme yapıyor y eksen sürücüsünü x ekseninte takınca x ekseni titreme yapıyor ve titreme manuel hareket edincede oluyor.
Buraya kadar doğrumu

iki sorun var sanırım biri sürücüden kaynaklı bir arıza birde kesik kesik gcode, bunun içinde çizim oluşturduğunuz proğramda poliline yapmalısınız. yani çizgiler parça parça değil bir bütün olacak. config<general config<constant velocity seçilimi.

Sanırım @Emrah45 arkadaşımız sürücülerin amper ve micro step ayarlarını yapmamış.

11 nolu mesajda soldaki fotoğraftaki anahtarlar üzerinden bu ayarların yapılması gerekiyor. Sürücünüzün marka ve modeli nedir? Sürücünüzün ön tarafında bir tablo ile bu değerler açıklanıyor olabilir, bir fotoğrafını ekler misiniz?

Motorlarınız nedir, motorlar kaç amperlik?

Şimdi konuyu özetleyelim baya karışmış.
Y ekseniniz titreme yapıyor y eksen sürücüsünü x ekseninte takınca x ekseni titreme yapıyor ve titreme manuel hareket edincede oluyor.
Buraya kadar doğrumu

EVET AYNEN DOĞRU

TB6600 Step Motor Sürücü 4A
12 VOLTTA GÜÇ KAYNAGI

şimdi 24 volt güç kaynagı almaya gidiyorum bakalım ne olcak

Ekli dosyalar

• STEP1.jpg
    STEP1.jpg
    26.6 KB · Görüntüleme: 29
  • 12.jpg
    12.jpg
    58.9 KB · Görüntüleme: 31
  • 13.jpg
    13.jpg
    29.5 KB · Görüntüleme: 27
Moderatör tarafında düzenlendi:
Emrah selam,
Power en az ; 24Volt 10Amper Switch Mode Power Supply olsun

Step motor etiket bilgisi okunmuyor.

TB6600 2çeşit var piyasada. 4A lik modelimi yoksa 5 Alik modelimi.?

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri