Y EKSENİN DE TİTREME YARDIM

Emrah45

Üye
İyi günler dilim döndüğünce derdimi anlatmaya çalışcam 3 hafta önce cnc aldım ama ne ettiysem y eksenin deki step motorun tiitremesini çözemedim ayarlardan bütün değerleri girdim hız olarak ama bir türlü önleyemedim .. Y ekseninin kablosunu söküyorum x step motoruna takıyorum bu sefer x titreme yapıyor kablodandır belki dedim kabloyu değiştirdim gene çözülmedi step motor sürücüsünün kartına baktığımda işik yanıp yanıp sönüyor titreme yapıyor ... Cnc yi aldığım kişilerde telefonlarını açmıyorlar ....

ayarlar böyle son resimdede mach3 kesim ekranı titreme yaptıgından kesim böyle oluyor yardımlarınızı bekliyorum bu ayarları çok değiştirdim ama bir türlü sonuca ulaşamadım

derdimi videoyla anlatmak istedim inşallah anlata bilmişimdir

Ekli dosyalar

• x.JPG
    x.JPG
    180.3 KB · Görüntüleme: 111
  • y.JPG
    y.JPG
    178.2 KB · Görüntüleme: 89
  • z.JPG
    z.JPG
    176.4 KB · Görüntüleme: 76
  • ggggg.jpg
    ggggg.jpg
    126.5 KB · Görüntüleme: 78
Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar eceba g kodundamı bir sorun var resimde göründüğü gibi oluyor çizimde öyle olduğundanmı eceba step motorda titreme oluyor YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

KUSURA BAKMAYIN CNC İLE İLK KARŞILAŞMAM VE ÇOK KÖTÜ BİR KARŞILAŞMA OLDU AMA SORUNUMU BİR ŞEKİLDE ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM

Ekli dosyalar

• 25465778_511527832560868_1569624232_n.jpg
    25465778_511527832560868_1569624232_n.jpg
    26.6 KB · Görüntüleme: 58
y eksenindeki step motoru söküp elimle çaviriyorum çok rahat gidiyor step motor titriyor manuel hareket ettirdiğimdede titreme az oluyor

arkadaşlar mach3 kesim yaparken kesik kesik gidiyor ama kesimi durdurduğum da manuel ilerlettiğimde düz gidiyor kesikler gidiyor sebebi nedir eceba ustatlat resimde gösterdim

Ekli dosyalar

• rr.JPG
    rr.JPG
    27.3 KB · Görüntüleme: 49
Sürücüden olup olmadığını anlamak için sürücüleri birbiriyle yer değiştirin

değiştirdim örnek y eksenini x eksenine bağladım bu sefer x ekseninde titreme oldu kabloyuda değiştirdim ama nafile sürücü ayarlarım resimdeki gibi sizce ordan olabilirmi ki

Ekli dosyalar

• sürücü.jpg
    sürücü.jpg
    28.5 KB · Görüntüleme: 72
  • ww.JPG
    ww.JPG
    24.2 KB · Görüntüleme: 66
Kasdettiğim motorun yer değiştirmesi değil. X eksenindeki sürücüyü Y'ye, Y'dekini X'e takın. Motorlar aynı kalsın. Arıza X eksenine geçerse problem sürücüde diyebilirsiniz.

arıza sürücüde değilse mach3 ü silip baştan kur herşeyi

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri