Yıllardır değişmeyen sıralama değişti!

Google, Yahoo ve Bing savaşında yıllardır değişmeyen sıra sonunda değişti: İşte kazanan ve kaybeden!

Arama motorları yarışında işleri ciddiye almakta oldukça geç kalan Microsoft, imkanlarını sonuna kadar kullanarak Bing'i geliştirmeyi sürdürüyor.
Google'a yetişmesi için dev bir uçurumu aşması gerekse de, Bing önündeki Yahoo! arama motorunu geride bırakaran 2. sıraya oturmayı başardı. Microsoft yaptığı yatırımın karşılığını almaya başlıyor. MSN'in gücünü kaybetmesinin ardından Bing'de sunduğu yeni özelliklerle dikkat çeken Microsoft bu yarışta Google'a karşı ciddi bir rakip.
Nielsen araştırma şirketinin en son araştırmalarında göre Google yüzde 65 pazar payı ile tahtta oturuyor. Bing ise yüzde 13.9'a ulaşarak, yüzde 13.1 paya sahip Yahoo!'yu geride bırakıyor. Ask.com ve AOL ise yüzde 2'şer pay ile sabit duruyor.
Bing, Google'a göre zayıf dursa da arama motoru alışkanlıklarının değişmesinin çok zor olduğu göz önüne alındığında, bu başarı hiç de küçümsenecek gibi değil...

Kim ne derse desin Google arama motorundan başkasını kullanmak bana bir garip geliyor.

Aradığıımı bulamıyorum gibi bişi :)

Çok uğraştım 1 ay boyunca farklı arama motorları denedim .. Ama ciddi anlamda Google Gibisi yok..

Bing ve yahooya eklediğim url lerim bir iki günde, kayıt ediliyor, gugul daha sonra yolu düştüğünde yeni sitelere şans veriyor. Buda genelde ölme eşşeğim ölme zamanına eşdeğer, bence bing ileride bing bang gibi patlama yapacak...ben şahsen kullanıyorum....

Bing in daha çok çalısması lazım..

O alt yapıyı kurmak kolay olmasa gerek.. :)

Microsoftu hafife almamak lazım, ama googlede bir alıskanlık haline gelmiş...

evet Microsoft hafife alınmaz,ki böyle bir cümle bile kurmak hatadır aslında,zira dünyadaki bütün iletişim alt yapılarınin temelini Microsoft oluşturuyor..

Tüm dünyanın DNS ağ yapılandırmasını Microsoft (sunucuları) sağlıyor,gsm,bankacılık,borsa,uydu,gps,gprs ve akla gelebilecek bütün iletişim ve elektronik alt yapısının temelinde Microsoft var.....

Ben yıllar önce Microsoft yani msn.com microsoft.com üzerinden çok arama yapardım.....

Buna göre gugulu gugul yapan-gugulun gugul olmasının sebebi Microsoft...

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri