Yıldızlı projeler yarışması'10 finali

ytüieee

Üye
Röntgenin pabucu dama mı atılıyor? Kansere 3 boyutlu tespit üniversite öğrencilerinden...
Çiftçiye destek 3G teknolojisiyle üniversite öğrencilerinden geliyor.
Haliç'in temizlenmesini yabancılara bırakmayacağız. Üniversite öğrencileri kendi denizini kendi temizliyor.
Halka açık parklardaki spor aletlerinden enerji üretilebilir mi? Üniversite öğrencileri üretir.

29 farklı üniversiteden 101 projenin yarıştığı Makine Tanıtım Grubu'nun ana sponsorluğunda Türkiye'nin önde gelen birçok sanayi kuruluşundan katılımcılarla gerçekleştirilecek Yıldızlı Projeler Yarışması'10 25 Haziran 2010 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi oditoryumunda.

Program;
13.00-13.30 Açılış
13.30-15.30 Panel
15.45-18.15 Proje Sergisi
18.30-19.00 Ödül Töreni
19.00-20.00 Kapanış Kokteyli

Yıldızlı Projeler Yarışması ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin projeleriyle katıldığı Türkiye çapında gerçekleştirilen bir yarışmadır. Amacımız üniversite sanayi işbirliğine katkı yapmak üzere sanayici,akademisyen ve öğrenci buluşmasını sağlamaktır.

Yıldızlı Projeler Yarışması'10 Makine Tanıtım Grubu'nun ana sponsorluğunda 29 farklı üniversiteden 101 proje başvurusu ile başvuru etabını tamamlayarak, 20 finalist projeyi belirlemiştir.

20 finalist projenin sergileneceği ve dereceye giren projelerin duyurulacağı 25 Haziran 2010 tarihindeki ödül töreninde ise; yaşamımıza yeni giren 3G uygulamaları, alternatif enerji sistemleri, tıp elektroniği, otomotiv teknolojileri, tarım teknolojileri ve enerji verimliliği gibi birçok farklı konuda rekabet edecek olan gençler, aynı zamanda projelerini Türkiye'nin önde gelen akademisyenleri ve sanayicileri huzurunda sergileyeceklerdir.

Dereceye giren 20 finalist proje %50 Bilim Kurulu ve %50 Sanayi Kurulu değerlendirmeleri ile belirlenecektir.
Sanayi kurulu;

Uran Tiryakioğlu(ISO Katek Başkanı),
Dr. Hayrettin Karcı(TEGEV Vakfı Eğitim Danışmanı),
Ahmet Birleştirici(Gersan Genel Müdür Yardımcısı),
Merih Eskin((Makine Tanıtım Grubu YK Üyesi))
Hasan Büyükdede(Makine Tanıtım Grubu YK Üyesi),
Deniz Akkaya(Schneider Genel Müdür Yardımcısı),
Yaşar Bağlan (Schneider OEM Çözüm Merkezi Müdürü),
Serhat Özdemir(Tasarım Lideri- ASELSAN),
Ömer Aydın(ArGe Stratejik ve Savunma Ürünleri Direktörlüğü- Nortel Netaş),
Sedat Sami Ömeroğlu (ENOSAD Başkan Yardımcısı )
Hasan Terzioğlu (ENOSAD Üyesi)
M. Berke Başpınar(Festo Proje Geliştirme Mühendisi)
Değerlendirmenin yapılacağı 25 Haziran Cuma günü 13.00 da ki açılışın ardından 13.30-15.30 saatleri arasında gerçekleşecek olan panelin konusu;

Üniversitelerin sanayinin ArGe faaliyetlerine katkısı
Yeni mezun mühendisler Sanayi ArGe projelerinde çalışabilecek nitelikte mi? - Sorunlar ve Çözüm önerileri
Akademisyenlerin daha fazla Sanayi ArGe projelerinde görev alması için ne gerekiyor?
"Üniversite - Sanayi İşbirliği" yerine "Sanayi - Üniversite İşbirliği" modeli -Kurumsallaşmaya ilk adım
Panelistler;
Sanayi Bakanlığı ArGe Genel Müdürü Sayın Ziya KARABULUT
YASED ArGe Çalışma Grubu Başkanı Sayın Barhan ÖZCE
MÜDEK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Refik ÜREYEN
Akurgal Teknoloji kurucusu Sayın Ali AKURGAL
15.45-18.15 saatleri arasında proje sergisi gerçekleşecektir.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İsmail Yüksek'in de katılımlarıyla gerçekleşecek olan bu büyük organizasyonda sizleri de aramızda görmekten gurur ve mutluluk duyarız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri