Yıldız Üçgen Pano Tek Hat Şeması

kontrol kalemi üyeleri kendim yıldız üçgen pano dizaynı yapmak istiyorum. 55kw asekron motorum var bunun için tek hat şeması gerekli. Bir de pano dizaynı için ne gibi mazeme gerekli söylerseniz sevinirim. Teşekkürler herkese.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba arkadaşım. açık şemayı nette birçok yerde bılabilirsin birçok çeşidi var zaten. panonun dizaynı içinse sanırım öyle pek fazla birşey gerekmiyor. kanal,klemensler,kablo başlıkları ve yüksükleri bunlar yani.

sayın arkadaşım yıldız üçgen demişsin ama motor ileri geri çalışacakmı galiba çalışmayacak.
motorun 55 kw:
anma akımı 104 A. ,
yıldız-üçgende 125a sigorta koyman gerekiyor
termik aşırı akım rölesi: 70 - 110A arası
bağlantı için 3*38+16 mm2 NYY
KONTAKTÖR SEÇİMİNİ İSE cetveli yok şu an elimde ama motor akımının yarısından biraz fazla seçilmeli diye biliyorum (yıldız- üçgen devresi için)
pano için arkadaşın dedikleri ve haricindede üç faz sinyal lambası, arıza lambası kumanda devresi için ayrı bi sigorta termiği çizmedim çünkü ekts programında bunu çizemiyorum. ayrıca devreyefaz sırası rölesi, motor koruma röleside koyabilirsin

Ekli dosyalar

• yıl...üç..rar
    6 KB · Görüntüleme: 1,537
beyler bana motorun yıldız üçgen çalışma devresi lzm yardımcı ola bilirseniz mutlu olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri