Yıldız Üçgen Bağlantısı

toronto

Üye
selamlar 42 kw delta230v 133amper motoru 100 amper 208 volt 3 fazli bir yerde nasil baglama yapip calistirabilirim soft startmi yoksa inverter mi kullanmaliyim motorun ustundeki baglantilar icin bilgi verirmisinin tesekkurler.
not:torontodayim burdaki elektrikciler cok bilgisiz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
anladığım kadarı ile sizin bölgede fazlar arası 220 volt sizin o motor için inverter bağlamanız uygun olur hem akımıda kontrol altına almış olursunuz

ilgilendiginiz icin tesekkur ederim motorun etiketinde yazan
3/mot EFE/ ICL F/ IP 55 /B3/ delta 230/hz 60/A 133/ 42 KW/COS 0,86/1760 MIN

motoun etiketi boyle bizim yerimizde uc faz bir notur var ben her bir fazi olctugum zaman volt metre 124 voltu gosteriyor ama elektrikci buranin 208 wolt oldugunu soyledi ve buraya gelen ana sigortalar fazin her birinde 100 amper sigorta var.simdi ben bugun diger iki ufak motoru yildiz baglayim calistirdim bir sorun gozukmuyor ama buyuk motorun nasil olacagini bilmiyorum bana bir yol gosteririseniz sevinirim tesekkurler

208V'tan kasıt, faz-faz arası gerilim olabilir. Bu durumda faz-nötr gerilimi: 208/1,732= 120V olur. Siz da 124V ölçmüşsünüz. Durum burdur.

Hatta 100A'ilk sigorta varsa eğer, şebeken 133A'i kaldıramayacak gibi direkt yolvermede. Sürücü gerekli.
Kablo kesiti nedir ve motorla ana pano arası mesafe, kesit bilgisi de gerekli.
Ordaki kablo standardı nedir bu arada? bizimki gibi mm2 mi kullanılıoyor? Yoksa MCM mi.

Mesajıma MCM-mm2 dönüşüm tablosunu ekliyorum Gerektiğinde kullanırsınız.

Ekli dosyalar

• Amerikan Standardı - Metrik Sistem DÖnüşüm Cetveli.pdf
    24.7 KB · Görüntüleme: 67

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,155
Son üye
srtczngn

Yeni konular

Geri