Yıldırım düşmesi sonucu asansör devre dışı

CasTieL

Üye
Merhaba arkadaşlar gece istanbulda çok şiddetli yağış oldu evin hemen yakınına yıldırım düştü binadaki dairelerin sigortaları akım kaçakları attı 3-4 dairenin benimki dahil olmak üzere onları açtım herhangi bi problem yok eşyalarda sağlam fakat asansörü bir türlü devreye alamıyorum 2 tane akım koruma var asansörde birini açıyorum tam devreye girecek tak diye atıyor tekrar açıyorum bu sefer asansör dairesindeki sigorta atıyor bu neden olmuştur atmasa tam kat ışıkları filan yanacak ? acaba birşeyimi arızalandı cihazın ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba arkadaşlar gece istanbulda çok şiddetli yağış oldu evin hemen yakınına yıldırım düştü binadaki dairelerin sigortaları akım kaçakları attı 3-4 dairenin benimki dahil olmak üzere onları açtım herhangi bi problem yok eşyalarda sağlam fakat asansörü bir türlü devreye alamıyorum 2 tane akım koruma var asansörde birini açıyorum tam devreye girecek tak diye atıyor tekrar açıyorum bu sefer asansör dairesindeki sigorta atıyor bu neden olmuştur atmasa tam kat ışıkları filan yanacak ? acaba birşeyimi arızalandı cihazın ?

Genel olarak İhmal edilen Parafudr sisteminin olmayışı ve sonuçları... Kuvvetle muhtemel kart arızası.

kaçak akım rölesi 30 mA ( asansör odasında ) ve 300 mA ( sayaç panosunda ) herhalde diyorsunuz !!!
eğer böyle ise 30 mA kaçak akım rölesi kapalı iken 300 mA kaçak akım rölesi kaldırdığınızda 300 mA kaçak akım rölesi atıyor ise ana kablolarda sorun vardır .

30 mA kaçak akım ve 300 mA kaçak akım rölesi aynı amper mi ? tipi normal mi ?

kaçak akım rölesi 30 mA ( asansör odasında ) ve 300 mA ( sayaç panosunda ) herhalde diyorsunuz !!!
eğer böyle ise 30 mA kaçak akım rölesi kapalı iken 300 mA kaçak akım rölesi kaldırdığınızda 300 mA kaçak akım rölesi atıyor ise ana kablolarda sorun vardır .

30 mA kaçak akım ve 300 mA kaçak akım rölesi aynı amper mi ? tipi normal mi ?

Dediğiniz gibi hocam yerleri yok hocam birini açtığın zaman duruyor diğerini nerden açarsan aç ikisi açıldıgımı birinden biri atıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri