Yüksek Frekans Yüksek Voltaj Pulse

Merhaba arkadaşlar. 400V pulse generator devresi yapmaya çalışıyorum. 400V dc kaynak anahtarlama elemanına bağlanacak ve 50 ohm direnç üzerinden en fazla 1ns rise ve fall time olacak şekilde pulse elde etmem gerekiyor. pulse duration 30ns olması yeterli. Frekans çok önemli değil 20 Khz yeterli.

Araştırmam sonucunda bu yükselme zamanını karşılayan Mosfet bulamadım GaN Mosfetler ise maximum 2ns ye düşebiliyorlar.

Bu konuda yardımcı olabilecek fikir verebilecek olursa çok sevinirim. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Anladigim kadariyla cok yuksek di/dt oranina sahip bir guc anahtarlama elemanina ihtiyacınız var, mevcut yariiletkenler bu hiza cikamiyor, ciksalarda hasar goruyorlar, ureticiler bu engeli silisyum carbur teknolojisi ile asmaya basladilar,SiC temelli elemana olacak..

SiC Mosfetler GaN mosfetlere göre daha yavaşlar Mosfet ile bu işlem yapılamaz gibi düşünmeye başladım.

Bu kitapta konuyla ilgili, bilgiler verilmis, ayrintili izahatlar var , hizli iletim ve kesime goturme yontemleride anlatilmis, size yardimci olabilir, konu beni cokca asiyor.

Ekli dosyalar

• 20200304_152412.jpg
    20200304_152412.jpg
    430.5 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular