Xhc 3 eksen usb kart/ hertz 2.2 spindle/ delta vfd el 2.2

Selam değerli arkadaşlar. Kendi kurmuş olduğum cnc router da xhc kontrol kartı, hertz 2.2 spindle ve delta vfd el 2.2 inverter kullandım. Ancak spinle devrini mach3 ten ayarlayabilecek bir sistem kuramadım. Bu konuda bana yardımcı olur musunu?

Aleykümselam kardeşim. Kartın fotosunu at veya tam özelliklerini yaz. Ona göre mach3 ayarlarına bakalım. Kolay gele.

Kartım ve inverterim

Ekli dosyalar

• 59FEC8F3-CD0C-4DA6-ADEC-B29DC23B0294.jpeg
    59FEC8F3-CD0C-4DA6-ADEC-B29DC23B0294.jpeg
    215.7 KB · Görüntüleme: 38
  • C6C54665-3F73-489D-8A4C-1DCC097A3D64.jpeg
    C6C54665-3F73-489D-8A4C-1DCC097A3D64.jpeg
    217.7 KB · Görüntüleme: 28
Dostum sendeki kontrol kartından anlayanı bu forumda bulamazsın burdakiler alide 15 tl ye satılan kartlardan anlarlar ancak :) coğu ustayım diye hava atar hiç bişeyden anlamaz anlayanda ya ezbere anlar yada işi biri daha öğrenecek diye ödü kopar. üj bej kişi vardır müdavim kendi aralarında lafı döndürür dururlar bendede var aynı kart ama ben plazmada kullandım bir iki küçük tavsiye istersen limit home swichlerini npn proximty sensör kullan leuze marka tavsiyemdir biraz pahalı ama hiç başını ağrıtmaz bağlarken sensörlere elektriği ver sinyal ucunu direk kartın ilgili pin bağlantısına gir mecbur kalmadıkca röle yada anahtar tipli swiçh kullanma kart 2000 hz boşuna yavaşlatırsın servo şansın varsa kullan yoksa enkoderli step yada kaliteli bi step motor kullan performansına hayran kalırsın ben hibrit servo kullandım ip gibi kesim yapıyorum şu anda on numara hızlı sorunsuz bir kart nacizane tavsiyem buralarda sakın vakit kaybetme yabancı dil varsa yurtdışı forumlara bak ben karta birtek spindle baglamadım bu sebeple sana şimdilik birsey diyemeyeceğim ama diğer herşeyde yada mach3 ayarlarında yardımım dokunursa elimden geleni yaparım. hatta sende yabancıdil yoksa senin için spindle olayına bir bakarım bana özelden mesaj atabilirsin görüşmek dileğiyle

Dostum sendeki kontrol kartından anlayanı bu forumda bulamazsın burdakiler alide 15 tl ye satılan kartlardan anlarlar ancak :) coğu ustayım diye hava atar hiç bişeyden anlamaz anlayanda ya ezbere anlar yada işi biri daha öğrenecek diye ödü kopar. üj bej kişi vardır müdavim kendi aralarında lafı döndürür dururlar bendede var aynı kart ama ben plazmada kullandım bir iki küçük tavsiye istersen limit home swichlerini npn proximty sensör kullan leuze marka tavsiyemdir biraz pahalı ama hiç başını ağrıtmaz bağlarken sensörlere elektriği ver sinyal ucunu direk kartın ilgili pin bağlantısına gir mecbur kalmadıkca röle yada anahtar tipli swiçh kullanma kart 2000 hz boşuna yavaşlatırsın servo şansın varsa kullan yoksa enkoderli step yada kaliteli bi step motor kullan performansına hayran kalırsın ben hibrit servo kullandım ip gibi kesim yapıyorum şu anda on numara hızlı sorunsuz bir kart nacizane tavsiyem buralarda sakın vakit kaybetme yabancı dil varsa yurtdışı forumlara bak ben karta birtek spindle baglamadım bu sebeple sana şimdilik birsey diyemeyeceğim ama diğer herşeyde yada mach3 ayarlarında yardımım dokunursa elimden geleni yaparım. hatta sende yabancıdil yoksa senin için spindle olayına bir bakarım bana özelden mesaj atabilirsin görüşmek dileğiyle
İşim o kadar yoğun ki ailemin telefonlarına bile bakamıyorum çoğunlukla Burhan'a boş vakitlerimde yapabildiğim yardımı yapmışım. Sürücü parametresini de yazmışım büyük ihtimalle onu yapmadığı için çalışmıyor. Forum da isteyen herkes soru sorar ama bilen herkes cevap vermeyebilir. Gönül işidir paylaşım. İlk foruma soru yazdım çok sert ve boş cevaplar aldım ama bir tanesine uydum. Bu konu başlığı altındaki bütün yazıları tek tek okuyarak önemli yerleri not aldım. Bu şekilde öğrendim. Gelip başlık altında ki hiçbir konuyu okumadan soru yazdığında bile cevap alıyor geç veya erken nedeni bizler çalışan işleri olan insanlarız. Sorduğunuz soruların çoğu o yazıların içinde olmasına rağmen cevap alıyorsunuz. Kimse forumu oku demiyor sizin için o eski konuya bakıp ordan alıntı bile yapan var. Şimdi ki insanlar o kadar alışmışlar ki hazıra yazık inan ki yazık.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20191022-070846.png
    Screenshot_20191022-070846.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_20191022-070916.png
    Screenshot_20191022-070916.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_20191022-070837.png
    Screenshot_20191022-070837.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20191022-071010.png
    Screenshot_20191022-071010.png
    236.5 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_20191022-070925.png
    Screenshot_20191022-070925.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 47
İşim o kadar yoğun ki ailemin telefonlarına bile bakamıyorum çoğunlukla Burhan'a boş vakitlerimde yapabildiğim yardımı yapmışım. Sürücü parametresini de yazmışım büyük ihtimalle onu yapmadığı için çalışmıyor. Forum da isteyen herkes soru sorar ama bilen herkes cevap vermeyebilir. Gönül işidir paylaşım. İlk foruma soru yazdım çok sert ve boş cevaplar aldım ama bir tanesine uydum. Bu konu başlığı altındaki bütün yazıları tek tek okuyarak önemli yerleri not aldım. Bu şekilde öğrendim. Gelip başlık altında ki hiçbir konuyu okumadan soru yazdığında bile cevap alıyor geç veya erken nedeni bizler çalışan işleri olan insanlarız. Sorduğunuz soruların çoğu o yazıların içinde olmasına rağmen cevap alıyorsunuz. Kimse forumu oku demiyor sizin için o eski konuya bakıp ordan alıntı bile yapan var. Şimdi ki insanlar o kadar alışmışlar ki hazıra yazık inan ki yazık.
boşver Yusuf takma kafanı.

Bende bu foruma ilk başladığımda ilk sorumu sana sordum yusuf sebebide bircok soruda senin cevabının olmasıydı bir sene önce bana dedinki sen kendin önce çizim solid oğren oradan başla bende sana uydum gittim udemy den 300 bölümlük ders satın alıp hepsini izledim uyguladım şimdi usta değilim ama kimseye işimi düşürmem kendi işlerimi hallederim vaktim vardı öğrendim aynı şekilde mach3 ve seetcam izledim kendime yetecek kadar öğrendim Aslında aynı şeyden bahsediyoruz paylaşım gönül işi ve buralarda gönüllü bulmak zor yada gönlü olanın vakti yok. Bende ilk senin gibi ilgili başlıklara bakayım dedim ama ya bir cevap yazılmış yada yok başlığında çözüldü yazan konu neredeyse yok sonra ne dikkatimi çekti biliyormusun forumun müdavim kesiminden biri konu açmış 300 cevap var bazen üşenmeden hepsini okudum konu ne alakasız yerlere gitmiş inanamazsın ama forumda yeni pek tanıdığı olmayan konu açmış cevap veren nadir mesaj sayısı beşi geçmez sorun çözülmemiş istersen kendin bak şöyle forumda sayfalarda geri doğru bi git kendinde bunu farkedersin ondan dedim buralarda vakit kaybetme yabancı forumlara bak diye çünki oralarda konuda cevapda gönüllüde cok fakat buralarda vakti olan gönüllü bulmak zor Sahsın adına değil dışarıdan bakıp forumun tamamı adına değerlendir.

Bende diyorum ki mach3 ile ilgili herşeyi bu forum sayfalarında bulabilirsin. Bu başlık altındaki her bir konuyu satır satır okudum. Kimi gereksiz yerlere gidiyordu kim dağınık anlatıyordu. Nedeni türkçe kaynak az olması ve bu teknik ingilizceyi anlayıp türkçeye çevirebilen forumda değil Türkiye de bir elin parmaklarını geçmeyen kişi olmasıdır.
Solid öğren dememin nedeni en yaygın programdır. Solidcam rakiplerine göre çok işlevseldir. Youtube de çok videosu var ücretsiz. Solid 2008 senesinde tanıştım öğrenirken youtube de bu kadar videosu yoktu daha doğrusu youtube bu kadar geniş içeriğe sahip değildi. Şimdi iş kolay ver parayı al eğitimini aç youtubeyi al eğtimini.

Yusuf abi yardımın içi teşekkür ederim. Parametreleri dedin gibi ayarladım her yeri kontrol ettim bir sorun yok ama devir ayarını bir türlü konrtol edemedim. Solid i 2013 ten beri aktif kullanıyorum. Katı şekillendirme, sac metal, kalıp araçları falan hiçbir sorunum yok ancak mach3 ü bir türlü çözemedim. Videoları çok izledim. Mach3 ü sadece derdimi anlatacak kadar kullanabiliyorum ne yazık ki.

DC 0-10 volt çıkış istiyor isen, usb kartlarda bu olmaz. Yav sen de kimsin der isen, deme sadece dinle. Hayda sen ne diyorsun bir cümle ile bitirdin diyeceksin. Ama olmaz. Neden mi? USB portunda 5volt gerilim var buna büyü yapayım da 10volta yükseltemez miyim diyenler de çıkar. Bir akıllı çıkıp dc-dc converter der, ama oda olmaz çünkü analog çıkışlı converter olmaz. Olmaaaazzz. Olmaz şarkısı hala moda ise çözüm ne senin istediğine peki, çözüm var kontrol kartını değiştir. Hem ucuz olsun hem iş yapsın, hem çin çan çon olmasın dersen Nokta CNC 'ye bir bak bakalım.
Bir de bir nasihat Mach3 'ü bırak. Gerçek Zamanlı Realtime çalışmaz. Ayrıca çalıştığı işletim sistemi de bu cnc kontrol işleri için uygun değil. Peki hangisi derseniz onu da sorarsınız. Biri cevaplar.

Faraday ezbere konuşuyosun arkadaş Boş konuşuyosun ve senin gibiler yüzünden bu forum bu hale geliyor Bir yardımın olacaksa konuş olmayacaksa SUS ! Lütfen her konunun altına Nokta cnc nin teknolojisi taş devrine dayanan dandik kartlarının reklamını yapıp durma Hayatında nokta cnc den başka cnc görmemiş cnc teknolojisini nokta cnc nin bulduğuna inanan arkadaş. Al işte Yukarıdaki yazımda anlatmaya çalıştığım tiplerden biri geldi konunun üstüne kondu :)) Tutmuş bide benim konumada yazmış usb kartla plazma olmaz diye. Ben Bond James Bond Karikatür Bunu google yaz orada görürsün ne olduğunu tamammı faraday. sağlıcakla

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri