wintr - wincc -labview - video vitecj vs birbirine göre avantajları dezavantajları

youngman_2

Üye
arkadaşlar öncelikle hayırlı cumalar cümleten...
kısa bir süre önce Scada yı ögrenmeye karar verdim, fakat hangisini tercih etmem daha uygun olur karar vermede zorlanıyorum.ilk önce wintr ve wincc kurdum biraz karıştırdım wintr daha basit gibi geldi (ögrenme konusunda yanlış anlaşılmasın).bunlar arasında nasıl farklar var ana hatlarıyla izah edilirse baska arkadaslarada yardımcı olacagını düşünüyorum
şimdiden tüm form üyelerine teşekkür ediyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
---Labview Görsel programlama yani Visual studio tarzında ama görsel dizayn yapıyosun...İşi sağlam bilmen gerek...
---Wincc Flexible siemensin scada yazılımı fazla bi cihaz ile haberleşmez kullanımı kolay ama sistemde opc server kullanarak çoğu cihazla haberleşebilirsin...
---Vijeo citect schnider ın scada yazılımıdır..hiç popüler değildir...
---İndusoft Web Studio ve Movicon scada yazılımını öğrenebilirsin...Birçok protokol ve cihazla haberleşebilmektedir...Scada yazılımında önü açık programlar....

teşekkür ederim sn iibrahimc peki wintr hakkında görüşleriniz nedir acaba ?

Wintr de güzel bi yazılım ama öteki yazılımlara göre biraz amatör bir arayüze sahip...içerisinde çok zengin bir görselliğe sahip..

Eğer Visual Studio ya aşina iseniz opcsystem sistemini incelemenizi tavsiye ederim. Link

enteresan yorumlar citect nasıl popüler değil bence citect ve zenonu ve wonderware bunlardan birini denemelisin gerçek anlamda bence scada bunlardır.
eğer wisual basic öğrenebilirsen opc ile her sorunun çözebilirsin ama scada bilmeyen biri için opc şimdilik zor biraz
eğer scadayı hiç bilmiyorsan önce easy view operatör panellerinin yazılımı var onu indir çalış üzerinde görsel aşinalık olsun
sonra basit scadalardan başlarsın.. sonra benle kontak kur bakalım hangi yazılımı kurabiliriz nasıl yapabiliriz .
kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri