WINCC V7.0 dan EXCELL'e Arşiv Aktarma

samstrong

Üye
CMS JANT SAN.A.Ş Otomasyon Sistemleri Şefi
merhaba arkadaşlar. ben wincc den excelle 7 tane analog değerin saatlik değer aktarılmasını isitoyorum. bir kaç tane script support sitesinden bir kaç tane de bu siteden buldum. ama bunları nereye yazıp nasıl uygulamaya koyacağım hakkında fikrim yok. ayrıca cpu ile Scada arası MPI kablo ile haberleşebilir miyim.

SACADA:WINCC V7.0
CPU :S7 300 314 2DP

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Nasıl çözdün. Bilgi verebilir misin?

merhaba. yapılmış bir projenin parçası. s7-300 ile haberleşiyor. gelen değerleri teker teker seçip excelle aktarıyorum. trend oluşturmanız yeterli. trend runtime modunda da kontrol edilebiliyor. arşiv tuşuna basarsanız nereye kayıt yapacağınızı soruyor. office 2003 veya 2007 gerekli. otomatik kayıt yapıyor.

Herhangi bir butona VBS-Action olarak aşağıdaki kodları ekleyerek excelle veri aktarabilirsin. script excell dosyanızdaki ilk boş satıra yazar. iyi çalışmalar.

Dim ExcelNesne
Set ExcelNesne = CreateObject ("Excel.Application")
excelnesne.visible = True

ExcelNesne.Workbooks.Open ("c:\rapor.xls")
X = 2
Do While ExcelNesne.Cells(X,1).VALUE=False
X = X + 1
Loop
ExcelNesne.Cells(X,1).value = Date
ExcelNesne.Cells(X,2).value = Time
ExcelNesne.Cells(X,3).value = HMIRuntime.Tags("TAG_ADI").Read
ExcelNesne.Cells(X,4).value = HMIRuntime.Tags("TAG_ADI").Read
ExcelNesne.Cells(X,5).value = HMIRuntime.Tags("TAG_ADI").Read

ExcelNesne.ActiveWorkbook.Save
excelnesne.Workbooks.close
excelnesne.Quit

Yarar diye düşünüyorum. 7.0 da sorunsuz çalışıyor.

merhaba. yapılmış bir projenin parçası. s7-300 ile haberleşiyor. gelen değerleri teker teker seçip excelle aktarıyorum. trend oluşturmanız yeterli. trend runtime modunda da kontrol edilebiliyor. arşiv tuşuna basarsanız nereye kayıt yapacağınızı soruyor. office 2003 veya 2007 gerekli. otomatik kayıt yapıyor.

Bu işlemi wincc flexible ile yapabilirmiyiz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri