Wincc Flexible 2008 veya diğer versiyonlarla HMI dan program upload oluyor?

AÇIKEL

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Wincc Flexible ile ekranda olan programı çekebiliyormuyuz ve çektiğimiz programı Wincc Flexible ile açıp değişiklik yapabilyormuyuz ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba Arkadaşlar,
Wincc Flexible ile ekranda olan programı çekebiliyormuyuz ve çektiğimiz programı Wincc Flexible ile açıp değişiklik yapabilyormuyuz ?

Şuan bende bununla uğraşıyorum dostum.Flas bellek ile ekrandaki programın backupını alabildim sadece.bu backup sadece yedek amaçlı pc de ancak runtime ile açılıyor üzerinde değişiklik yapamıyorsun. Ben ekrana hiç bir şekilde bağlanamadım pc üzerinden. MPI kablo ile denedim ethernet üzerinden denedim USB ile denedim ama bir türlü olmadı. Tüm ayarlarıda doğru bi şekilde yaptım ama yinede olmadı. Normalde bağlantı kurulabiliyormuş, siemensin forumunu araştırdım baya bi. Fakat bendeki flexible orjinal değil, o yüzden olmadığını düşünüyorum. Eğer senin programın orjinal ise senin bağlanabilmen gerek.Takıldığın yer olursa burdan haberleşelim en azından sorunun çözümünü bulalım.
Kolay gelsin

Arkadaşlar bende aynı sıkıntıdan müzdariptim,çözümü paylaşmak istiyorum.
Öncelikle pc nizde SIMATIC ProSave v9.0.3.0 programı olması lazım,Ordan panel tipini seçip,mpı adresini seçip,complete backup diyoruz,start backup diyoruz.paneldeki proje komple pcye indirmiş oluyoruz.

Arkadaşlar bende aynı sıkıntıdan müzdariptim,çözümü paylaşmak istiyorum.
Öncelikle pc nizde SIMATIC ProSave v9.0.3.0 programı olması lazım,Ordan panel tipini seçip,mpı adresini seçip,complete backup diyoruz,start backup diyoruz.paneldeki proje komple pcye indirmiş oluyoruz.

merhabalar;
prosave programım var, listede paneli de buluyorum, back-up dediğimde bağlantı hatası veriyor. halbuki TIAPORTAL üzerinden online olabiliyorum, üzerinden upload demek istiyorum ama buton pasif durumda olduğundan yapamıyorum haliyle.
bu konuda da bi bilginiz varsa paylaşmanız dileğiyle, iyi günler dilerim..

peki tia haricinde bir yöntemi var mıdır? yani herhabgi bir şekilde program çekip bakabiliyor muyuz? şifre koyulacağını sanmıyorum çünkü, plc de yokken panele koymazlar herhalde. programı çekip değişiklik yapmaktan öte hangi butonu hangi adresle kullanmış olduğuna bakıcam. değişiklik duruma göre sonraki planda, olsa da olur olmasa da şu an için aslında

Eger elinizde orj hmi projesi yoksa sadece backup alip yenibir panele yukleme yapabilirsiniz.
Projeyi inceleme veya degisiklik yapma durumunuz yok

nasıl yedek alabilirim peki? mesela weintek panellerde şifre yoksa üzerinden çekip tekrar derleyebiliyorken siemenste ne yapmam gerekir bu durumda?

handikaplarından bir diğeri de Türkçe döküman olmaması. çeviremediğim kelimenin anlamına baktığımda saçma sapan anlamlar çıkabiliyor :)
teşekkür ederim bu arada bilgilendirme için de..

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri