wincc flex yardım lütfen

danfoss

Üye
merhaba

elimde simatic multi panel mp277 8" taouch var bu ekran açılırken flash/simatic/pdata.fwx dosyası ile ilgili bir uyarı vermekte ve ekran açılmamakta

elimde backup u var ama bir türlü pg ile ekran arasında bağlantı kuramadım bağlantı için elimde eternet ve mpı kablo var bağlantı prosedürünü ve yüklemeyi anlatırmısınız bu programı hiçkullanmadım telefonda edebilrim

saygılarımla

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba,
HMI panelin hata verdiği yerdeki dosya silinmiş bu sebeple hata çıkıyor.
öncelikle geri dönüşüm kutusuna bak. eğer orda yoksa
HMI programını bilgisayarında runtime olarak çalıştır.
bir sefer açıldıktam sonra runtime'ı kapat.
sonra açmış olduğun programın içerisinde, yani
\siemens\s7-proj\örnek proje\HmiEs\pdata gibi bu dosyayı açtığında *.fwx adlı dosyanın oluşturulduğunu göreceksin.
bu dosyayı alıp HMI panel'de flash içerisine kopyalarsan sorunun çözülmüş olur.

ufak bir hatırlatma, elinde makinada şuan çalışan HMI programının güncel hali var mı?

merhaba

elimde simatic multi panel mp277 8" taouch var bu ekran açılırken flash/simatic/pdata.fwx dosyası ile ilgili bir uyarı vermekte ve ekran açılmamakta

elimde backup u var ama bir türlü pg ile ekran arasında bağlantı kuramadım bağlantı için elimde eternet ve mpı kablo var bağlantı prosedürünü ve yüklemeyi anlatırmısınız bu programı hiçkullanmadım telefonda edebilrim

saygılarımla

Program bilgisayarda çalışıyormu. Eğer bilgisayarda çalışmıyor ise bu sorunun üstüne eğilmek gerekir.

danfoss ekran hiçmi açılmıyor yoksa sadece kullandığınız programımı başlatmıyor ?
yani ekrana enerji verdiğinde panelin işletim sistemi açılıyor mu? eğer işletim sistemi açılıyor ama sadece sizin kullandığınız program açılmıyorsa o zaman işin kolay. Programın yedeği var demişssin zaten. Programın yedeğini bir flash belleğe kopyalayıp ekranın usb girişine tak ekrana enerjiyi ver sonra kontrol panelinden backup a gir restore seçeneğine tıkla, sana yedek programın yolunu soracak oradanda programın yüklü olduğu usb directorunu göster yükleme başlayacaktır. kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri