wincc 7.0 IF THEN ELSE

Arkadaşlar ben winccde dynamic tag dışında kalan vbe ve C++ hiç kullanmadım. if then else döngüsünü kullanmak istiyorum. bunu winccde nereye, nasıl yazacağım konusunda bilgi verebilir misiniz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kullanmak istediğin özellik neyse dynamic kısmına(bir ampul simgesi var) sağ tıkla orda seçeneklerde c action vbs action ve tag seçimlerini göreceksin.hangisini kullanancaksan onu tıklarsın.

tamamda if then else döngüsü ile bir şeyler yazmak istiyorum onu nasıl yapacağım

öncelikle ne yapmak istiyorsan onu belirle.gerisi senin program bilgine kalmış.C mi yoksa VBS mi biliyorsun? eğer hiç bilgim yok diyorsan o zaman öncelikle bu programlama dillerini öğrenmeye başlayabilirsin yada yapılmış örnek kodlar bulup onları inceleyerek başlayabilirsin.wincc nin kendi yardım menüsünde de örnekler var.

arkadaşlar ben winnc sql server kullanmayı bilmiyorum. raporlama hakkında yardımcı olabılırmısınız?

söylediğin şey citect scadada çok basit. ayrı bir fx sembolü ekliyorsun içine program yazıyorsun,
ama winccde nasıl yapılır bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,603
Kullanıcılar
450,605
Son üye
vuralaga

Yeni konular

Geri