Weintek panel üzerinden mode seçimi

Merhabalar;

S7/1200 plcnin mod seçimini Weintek panel üzerinden yapabilir miyiz? Siemens panel üzerinden yapılıyor biliyorum fakat, bana farklı panelden de müdahale etmem gerektiğinden sorma gereği duydum.
teşekkürler..

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Mutlaka yapiliyor dur weintek panel çok kullandım ama hiç böyle bir ihtiyacım olmadı ne için böyle bir şeye ihtiyaç duydunuz saviorkontrol otomasyon youtube kanalına bakın belki bir uygulama vardır bulursanız benimle de paylasirsaniz sevinirim bende arastiracagim sizinle paylasirim

Mutlaka yapiliyor dur weintek panel çok kullandım ama hiç böyle bir ihtiyacım olmadı ne için böyle bir şeye ihtiyaç duydunuz saviorkontrol otomasyon youtube kanalına bakın belki bir uygulama vardır bulursanız benimle de paylasirsaniz sevinirim bende arastiracagim sizinle paylasirim

Elimizde s7-1500lu bi sistem var, arada problem olduğunda stop/run yapıyorlardı, Tabi üzerindeki ekrandan değil, switchten :) Sonunda kırılmış, bizde mecbur köprü attık kart üzerinden. Başka plc lerde de aynı şeyle karşılaşmamak adına böyle bi uygulama yapayım diyorum. 1500te Siemens hmi olduğundan ona yapabiliyorum ama weintekicin araştırayım dedim

Enerji kesip tekrar verdiğinizde run olmuyor değilmi
Bunun çözümü var yazarlardan yapiliyor

Enerji kesip tekrar verdiğinizde run olmuyor değilmi
Bunun çözümü var yazarlardan yapiliyor
Onu biliyorum da, alternatif olarak yapılırsa daha çok işime yarayacak aslında, Diğer türlü salteri kapatıp açması, pano içine müdahale edilmesi yerine, Böyle daha kolay olacak. En basitinden hat pres hattı olduğundan panolar çukurda, paneller pres üzerinde panoda. Olursa çukura inip çıkmak yerine panel üzerinde kolay çözüm bence

Deltanin bunun için özel bitleri varmış siemens içinde vardır mutlaka weintek ebpro yazılımına bakmak gerek

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-02-03-42-02.png
    Screenshot_2019-06-02-03-42-02.png
    327.8 KB · Görüntüleme: 16
hafta sonu olmasaydı direk arardınız bende meraklandım su anda pc actım ve bakıcam panel marka modelini biliyormusunuz aslında benım calıstıgım firmalarda bazı makinelerde pc hataya geciyor arasıra bende yapa bilirim bu dediğinizi ama aslında savior ile degilde siemens ile görüşmek gerekli bence

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri