Wallwasher'ların alttan yukarı dogru aydınlatması ?

selamlar... Basit bir soru ama ilginc geldi.. Neden wallwasher hep aşağıdan yukarı dogru vurduruluyor.. Yukardan aşağı dogru doşeneceği zaman firmalar wallwasher'ın özelliği bu değil tersi olacak deniyor... Ne değişiyorki alttan yukarısı yada yukarıdan asagı dogru ısıgın vurdurulması ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
wall washer sadece objeyi aydınlatarak kontrastı artırır. Objenin üst tarafı genelde gece gökyüzü ve karanlıktır. Işık karanlık gökyüzünü aydınlatamaz . Ancak ışığı yukarıdan verdiğimizde yansıyan ışık yeri aydınlatır ve normal bir gece aydınlatması gibi olur. Kontrast kaybolur. Bence bu sebeple aşağıdan yukarı aydınlatma yapılıyor.

wall washerlerin amacı ışık ile boyamaktır aydınlatma değil ama sonuçta ışık yaydığı için aydınlatma gibi kullananlarda var hem aşağıdan yukarı hemde yukarıdan aşağı kullanılan yerler gördüm eğer kesmez üyenin dediği gibi olsaydı tabloların aydınlatması neden hep yukarıdan aşağıdır

Çalınmaması için. hasar verilmemesi için ve yayaları elektrik çarpmaması için.

Değil, ilanın-reklamın her seviyede insanın ister yaya ister araçta görmesi adınadır.

arkadaşlar iş yerimizin dışına walwasher taktık 60cm beyaz yanan 18w gece bakıyoruz duvar kötü görünüyor. lambada sıkıntı yok. gördüğüm yerlerdekilerine hiç benzemiyor. dağılmıyor gıbı ısık saçaklığa kadar vuruyor ama görüntü kötü. bugun mudur çağırdı yanına benı aydınlatma hıc olmamıs dedı. bana sök dedi ayak yaptır bınaya dogru ver ısıgı dedı bu dogrumu yanı boyle bısı yapsak goruntu guzelleşirmı duvarlar aydınlanırmı. ( bınanın dısında yanan 4 adet projektör var fotoselle çalısan hava kararınca devreye gırıyor walwasher ları bu projektorlerın ustune taktım kablolarından bagladım beraber yanıyolar) ya kısaca arkadaşlar GÖRÜNTÜYÜ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRİZ BU TAKTIGIMIZ WALWASHER LARLA. bilgilerinize ihtiyacım var mudurun dedıgı gıbı bır ayak yaptırıp aynı yere monte edeıp yonunude duvara versek faydası olurmu sastım kaldım. ot gıbı dusunuyorum :(

Homojenlik elde etmek için lambayı binadan biraz uzaklaştırabilirsin, sayısını artırabilirsin. Hatta farklı renklerde led lamba kullanabilirsin.

arkadaşlar iş yerimizin dışına walwasher taktık 60cm beyaz yanan 18w gece bakıyoruz duvar kötü görünüyor. lambada sıkıntı yok. gördüğüm yerlerdekilerine hiç benzemiyor. dağılmıyor gıbı ısık saçaklığa kadar vuruyor ama görüntü kötü. bugun mudur çağırdı yanına benı aydınlatma hıc olmamıs dedı. bana sök dedi ayak yaptır bınaya dogru ver ısıgı dedı bu dogrumu yanı boyle bısı yapsak goruntu guzelleşirmı duvarlar aydınlanırmı. ( bınanın dısında yanan 4 adet projektör var fotoselle çalısan hava kararınca devreye gırıyor walwasher ları bu projektorlerın ustune taktım kablolarından bagladım beraber yanıyolar) ya kısaca arkadaşlar GÖRÜNTÜYÜ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRİZ BU TAKTIGIMIZ WALWASHER LARLA. bilgilerinize ihtiyacım var mudurun dedıgı gıbı bır ayak yaptırıp aynı yere monte edeıp yonunude duvara versek faydası olurmu sastım kaldım. ot gıbı dusunuyorum :(
Wallwasher i monte ederken isigin duvarı yalayarak yukari dgoru çıkmasıni saglamalisiniz.amaç o..duvara ne kadar yakin olursa ışık o kadar yukarı doğru süzülür.ayak yapıp acarsaniz hic bir espirisi olmaz..ayrıca 18 watt düşük.pek randuman vermez.36 ligini deneyin..en fazla 2 metreye belirgin patlak isik veriyor.sonrasi zayifliyor zaten.projektör isiklarinin vurduğu yere zaten pek bir etkisi de olmaz..ışık uzerine ışık vurdurmaya calisyrsunuz..bu is tamamen sizin yaraticiginiza kalmis bir durum..

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri