Vitopent 100 Kombi

cihanpolat

Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Uzun zamandır Vitopent 100 kombi kullanıyorum.
Kombinin bakımlarını yaptırmadan önce alt tesisat bağlantı boruları çürüdüğü için komple onların değişimini yaptırdım ki daha sağlıklı bir Bakım olsun.
Fakat tesisatı yapan usta sanırım tesisattan kombiye giren kalorifer borusunu değiştirirken su verme musluğunu sağa sola çekeceğim diye bozdu ve kombiye su sızdırıyor bunun neticesinde sürekli basınç artıyor.
Pompa da kombi durunca bir müddet devam ediyormuş galiba çalışmaya bu arada tıkırtı sesleri gelmeye başladı baya baya sesli çalışıyor artık.
Servisi aradım dedim hem bakımını yapalım hemde şu parçalarda sorun var galiba fiyat öğrenebilir miyim dediğimde resmen yıkıldım.
pompa için 1200 doldurma musluğu içinde 350 tl fiyat verdiler.
İnternetten ve piyasadan biraz araştırdım motor için 350 (Vilo) musluk içinde 35 tl fiyat aldım.
Kafam çok karıştı bu kadar fiyat farkı olması normal mi?

Merhaba Arkadaşlar.
Uzun zamandır Vitopent 100 kombi kullanıyorum.
Kombinin bakımlarını yaptırmadan önce alt tesisat bağlantı boruları çürüdüğü için komple onların değişimini yaptırdım ki daha sağlıklı bir bakım olsun.
Fakat tesisatı yapan usta sanırım tesisattan kombiye giren kalorifer borusunu değiştirirken su verme musluğunu sağa sola çekeceğim diye bozdu ve kombiye su sızdırıyor bunun neticesinde sürekli basınç artıyor.
Pompa da kombi durunca bir müddet devam ediyormuş galiba çalışmaya bu arada tıkırtı sesleri gelmeye başladı baya baya sesli çalışıyor artık.
Servisi aradım dedim hem bakımını yapalım hemde şu parçalarda sorun var galiba fiyat öğrenebilir miyim dediğimde resmen yıkıldım.
pompa için 1200 doldurma musluğu içinde 350 tl fiyat verdiler.
İnternetten ve piyasadan biraz araştırdım motor için 350 (Vilo) musluk içinde 35 tl fiyat aldım.
Kafam çok karıştı bu kadar fiyat farkı olması normal mi?
yetkili servis böyledir ne yazık ki ama servis orjinal ve garantili parça takar siz wilo veya daha uygun bulup taktırabilirsiniz ama servis in verdiği garanti olmaz.Kombiniz eski ve garanti dışıysa bu işten anlayan özel servis bulup daha uyguna yaptırabilirsiniz unutmayın yetkili servis gibi değiştirdiği parçalara garanti veremez özel servis

Serviste 1 yıl garanti veriyor hiç vermesin daha iyi. 1200 deyince garanti süresi heralde 10 yıldır dedim ama gülerek 1 yıl dediler.
Ankarada orjinal vilo pompayı nereden bulabilirim. Birde pompa tamir olmaz deniyor aradığım yerler revizyonlu ürün fiyatıda veriyor anlayamadım.

Serviste 1 yıl garanti veriyor hiç vermesin daha iyi. 1200 deyince garanti süresi heralde 10 yıldır dedim ama gülerek 1 yıl dediler.
Ankarada orjinal vilo pompayı nereden bulabilirim. Birde pompa tamir olmaz deniyor aradığım yerler revizyonlu ürün fiyatıda veriyor anlayamadım.
kardeşim piyasadan kendin al değiş bu kadar kafaya takacak bir durum yok istanbuldayım beni ararsan malzeme konusunda bende yardımcı olabilirim.tel: 0536 462 18 59

kalorifer tesisatına sürekli su alıp, basınç yükselmesi, ya doldurma musluğunun kapatmamasından ya da plakalı eşanjörün delik olmasından kaynaklanır

eğer durduğu yerde değil de; kombi kalorifer ya da banyo sıcak suyunu az önce ısıttı da kapandı ise;
ya da halihazırda ısıtmadayken basınç yükseliyorsa;
denge tankında az hava olması ya da denge tankının delik olması bahsettiğiniz problemlere yol açabilir.

kalorifer tesisatındaki suyu boşaltıp tekrar doldurduysanız, pompanın salyangozunda bir şekilde hava kalmış olabilir, bu hava motor çalışırken sürekli ses yapar;
normalde orada otomatik pürjör vardır bu havayı atar; ama bu pürjörler (araba sibobu gibi, ama tahliye deliğine yol veren kapağı olur, bu kapak tam sıkılmamalıdır) zamanla işlevini yerine getiremeyebiliyorlar.

başka bir ustadan fikir al, yerinde bakılması lazım gelir bunlara..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri