Visual Studio 2010 Hakkında Yardım..?

hüseyin55

Üye
Katılım
2 Kas 2009
Mesajlar
15
Puanları
1
Visual Studio 2010 C# ,C++ , f#, Kullanıla bilirken Neden "C " Kullanamıyorum..?

"Visual Studio 2010 C Dilini nasıl kullana bilirim.. ?:confused:
 

etuzuner

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Katılım
18 Mar 2008
Mesajlar
1,179
Puanları
92
"File>New>Project" seçtiğimiz zaman aşağıdaki ekran karşımıza gelmektedir.Burada ise yukarıdaki resimden de görüleceği üzere, Visual C++ seçili iken yan taraftaki "Win32 Console Application" kısmını seçip projemizin ismini giriyoruz.Dahasonra karşımıza gelen ekranda "Next" butonunatıklıyoruz."Precompiled header" seçeneğini kaldırıp, "Empty project" kutucuğunu seçiyoruz ve "Finish" butonunu tıklıyoruz.Proje altyapımızı oluşturduktan sonra ise yukarıdaki resimde olduğu gibi "Source Files" seçeneğine sağ tuşla tıklayıp, kod yazacağımız bölümü açmak için karşımıza gelen "Add > New Item" bölümünü seçiyoruz.Karşımıza gelen pencerede "C++ File (.cpp)" seçeneğini seçip, resimde yuvarlak içine alındığı gibi dosya ismini yazarken uzantısını .c olarak kaydediyoruz.


Kod sayfası açıldıktan sonra C kodunu yazıyoruz. Yazdıktan sonra da yukarıdaki resimde görüldüğü üzere "Source Files" altındaki oluşturduğumuz dosyaya sağ tuşla tıklayıp "Compile" seçerek programımızı derliyoruz.


Daha sonra ise "Build > Build Solution" kısmını seçiyoruz.Son olarak da "Debug > Start Debugging" kısmını seçiyoruz.


Program çıktısı olan konsol ekranı ise yukarıdaki resimde göründüğü gibi olmaktadır.

NOT:"Start Without Debugging" seçeneği de kullanılabilir ancak yapmış olduğunuz hataların takibi açısından faydalı olmaktadır. Ayrıca getch komutunu kullanmadan yazmış olduğunuz programlarda, debug yaparakprogramınızı çalıştırırsanız program çıktısı olan değerya da yazıları göremezsiniz. Onun için döndürülen değer ya dayazı konsolda görülmek isteniyorsa "Start Without Debugging" kullanılmalıdır.
Saygılarımla,
 

Forum istatistikleri

Konular
122,197
Mesajlar
861,869
Kullanıcılar
438,695
Son üye
AGAM74

Yeni konular

Üst