Villa Projesinde hidrolik asansör varsa elektrik tesisatı?

elektelekt

Üye
Selam abiler. Autocadte çizilmiş projeleri incelerken bir villa projesi gördüm. İçinde hidrolik asansör var ama sadece çizim olarak gösterilmiş ondan size sormak istedim.

Bu kısmın elektrik tesisatı nasıl oluyor? Mesela asansör kumanda panosu asansör perdesinin yanına mı konur yoksa evin girişine mi? Hidrolik asansör olmasının elektrik tesisatında ne gibi avantajı yada dezavantajı olur, sanırım motor kullanılmıyordu hidrolik olunca. Bunun gibi ne bilgiler paylaşabilirsiniz? Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selam abiler. Autocadte çizilmiş projeleri incelerken bir villa projesi gördüm. İçinde hidrolik asansör var ama sadece çizim olarak gösterilmiş ondan size sormak istedim.

Bu kısmın elektrik tesisatı nasıl oluyor? Mesela asansör kumanda panosu asansör perdesinin yanına mı konur yoksa evin girişine mi? Hidrolik asansör olmasının elektrik tesisatında ne gibi avantajı yada dezavantajı olur, sanırım motor kullanılmıyordu hidrolik olunca. Bunun gibi ne bilgiler paylaşabilirsiniz? Teşekkürler
Ben asansör panosunu hemen asansörün yanina koyuyorum ki bir çok örnek projede de bu durumu böyle gözlemledim.

sanayi tipi hidrolik tahrikli asansor kullanıyoruz. motor, olmazssa olmazlardan.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri