Videocom kapı zili sorunu

avci275

Üye
Merhaba arkadaslar.
Bir süre once kapi zili caldigi esnada birden durdu ve calmamaya basladi. Bina girisinden zil calmakta ancak daire girisinden calmamakta. Icerdeki videocomun panelini actim ve daire girisine giden kaplolari birbirine degdirdim zil caldi. Daire girisindeki anahtarda sorun olabilecegini dusunerek anahtari söktum ve kaplolari yine direk birbirine degdirdim ancak zil calmadi. Aslinda mantiken calmasi gerekiyor. Acaba daire girisindeki kaplo ile panel arasindaki kabloda bir sorun olusabilirmi.Panel ile anahtar arasi 3 metre civari. Umarim anlatabilmisimdir. Daha once basina gelmis olan veya bilgisi olan arkadaslarin yardimini bekliyorum.
Saygilar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Binanin sigorta kutusuna bak zil trafosunun sigortasi atmis mi? Kapi onunde zil trafosunu kullaniyor olmali.
Bizim kide o şekilde.

Forum istatistikleri

Konular
129,351
Kullanıcılar
451,823
Son üye
bilal_kadıoglu

Yeni konular

Geri