Videocom kapı zili sorunu

avci275

Üye
Merhaba arkadaslar.
Bir süre once kapi zili caldigi esnada birden durdu ve calmamaya basladi. Bina girisinden zil calmakta ancak daire girisinden calmamakta. Icerdeki videocomun panelini actim ve daire girisine giden kaplolari birbirine degdirdim zil caldi. Daire girisindeki anahtarda sorun olabilecegini dusunerek anahtari söktum ve kaplolari yine direk birbirine degdirdim ancak zil calmadi. Aslinda mantiken calmasi gerekiyor. Acaba daire girisindeki kaplo ile panel arasindaki kabloda bir sorun olusabilirmi.Panel ile anahtar arasi 3 metre civari. Umarim anlatabilmisimdir. Daha once basina gelmis olan veya bilgisi olan arkadaslarin yardimini bekliyorum.
Saygilar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Binanin sigorta kutusuna bak zil trafosunun sigortasi atmis mi? Kapi onunde zil trafosunu kullaniyor olmali.
Bizim kide o şekilde.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri