Vestel VBrunch çay makinesi arızası

Hzlgnl

Üye
Merhabalar.
Vestel marka Vbrunch serisi 2200w lık bir çay makinem var.
Bir süre önce çalışmamaya başladı. İçindeki kireci limon ve sirkeyle temizledim.
Şu an için içine su koyduğum zaman hiçbir şekilde ısıtma ve kaynatma yapmıyor.
Tabanı hiç ısınmıyor. Ama eğer sapta bulunan suyu sıcak tutma düğmesine basarsam taban ısınmaya başlıyor ve su biraz ısınıyor.
elektrik bağlantılarında bir sorun olmadığını düşünüyorum.
Rezistanslardan güçlü olan patlamış çalışmıyor, zayıf olan devreye girdiğinde çalışıyor desem içini açtığımda sadece tek rezistans görüyorum :rolleyes:
Sorun ne olabilir? Tamir edilebilir bir şey midir? yardımlarınızı bekliyorum :)

Ekli dosyalar

• IMG_20200107_223101.jpg
    IMG_20200107_223101.jpg
    245.3 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20200107_223107.jpg
    IMG_20200107_223107.jpg
    258.4 KB · Görüntüleme: 24
Saptaki düğmeye basılı tuttuğunda rezistans devreye giriyorsa önce tuttuğun düğmeyi kontrol et. Ketılın altında resmin üst tarafında metal olan termostat var büyük ıhtimalle o bozulmuştur. Tamir edilirde bence yenısini al değiştir. Beyaz erçeve şeklinde olan metal kısım termostattır. Isıya duyarlı. Çok tamir ettim.

Saptaki düğmeye basılı tuttuğunda rezistans devreye giriyorsa önce tuttuğun düğmeyi kontrol et. Ketılın altında resmin üst tarafında metal olan termostat var büyük ıhtimalle o bozulmuştur. Tamir edilirde bence yenısini al değiştir. Beyaz erçeve şeklinde olan metal kısım termostattır. Isıya duyarlı. Çok tamir ettim.
Dediğiniz yer buhar termostatı sanırım çünkü kettle içinden geçen bir boru bağlı oraya. Onda da arıza olabilir ama asıl sorun buldum. Hiç öylesini görmemiştim ama en alttaki beyaz dikdörtgen plaka da rezistansmış. suyu sıcak tutma modunda sadece o ısınıyor. Dairesel rezistans hiçbir durumda ısınmıyor. Buna uygun bir rezistans buluna bilir mi acaba? çok mu pahalı olur?

Dediğiniz yer buhar termostatı sanırım çünkü kettle içinden geçen bir boru bağlı oraya. Onda da arıza olabilir ama asıl sorun buldum. Hiç öylesini görmemiştim ama en alttaki beyaz dikdörtgen plaka da rezistansmış. suyu sıcak tutma modunda sadece o ısınıyor. Dairesel rezistans hiçbir durumda ısınmıyor. Buna uygun bir rezistans buluna bilir mi acaba? çok mu pahalı olur?
plakayı zimpara ile temizleyip takın çalışmaya başlar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri