Vestel Tüplü Tv Ses Var Görüntü Hiç Yok

yapmayın be hocam durum vahimmi bundan sonra yapılacak birşey yokmu hangi parça mefta olmuştur

yapmayın be hocam durum vahimmi bundan sonra yapılacak birşey yokmu hangi parça mefta olmuştur

Arkadaşım muhtemelen cihaz açık iken transistörü sökmeye kalkmışsın ve besleme devresini de bozmuşsun.şimdi uğraşman gereken iki farklı arızan oldu.Bence daha fazla zarar vermeden bir tamirciden fiyat al istersen.

açık değildi fiş takılı değildi yani hocam ayrıca hakan 1846 usta bu iş elektrik işine benzemiyor bunu anlamış oldum da kıvılcım cıkması acaba diyorum 400v kondansatör var omu boşaldı

Televizyon tamiri bir başka ya... Dikkat ederseniz bu meslekten olmayıp da TV tamiri ile ilgili konu açanlar genelde arızayı çözemiyorlar...

zaman olmuyor hocam elektronik parçaları biliyorum tek çözemediğim konu dirençlerdeki renk sıralaması bu işleri öğrenmek için ufak tefek devreler yapmak lazım tv de iki arıza vardı önce tv daraldı yanlardan sonrada güç gelmemeye başladı arızayı çözmüştüm yardım alarak değiştirmem gereken bu508df ile k2545 transistördü ama sökerken kıvılcım çıktı kısa devre gibi transistörleri söktüm normalde güç ışıgı yanması lazımdı ama tvde şimdi tık yok hakan ustanın dediği gibi besleme devresini yaktık galiba tv yi zaten gözden çıkardım kendimi geliştirmek için uğraşacağım en azından ölçü aleti ile elektronik parçaları ölçmeyi öğrensem iyi olur

Son düzenleme:
zaman olmuyor hocam elektronik parçaları biliyorum tek çözemediğim konu dirençlerdeki renk sıralaması
bu işleri öğrenmek için ufak tefek devreler yapmak lazım
Yav abicim istediğin kadar parçaları bil. TV tamiri ayrı bir konu. Birçok bilinmesi gereken şey var.

Yav abicim istediğin kadar parçaları bil. TV tamiri ayrı bir konu. Birçok bilinmesi gereken şey var.
hocam ne yapak ölek mi onu yapanda insan bende insan :) başka birisi yapabiliyorsa bende yapabilirim ama eğtim şart bir ustanın yanında bir hafta kalsam öğrenirim tabi sorularımdan bıkıp beni kovmazsa

Vay be 1 haftada TV tamircisi olacaksın. O da insan sen de insansın. Ama televizyon tamircisi çekirdekten yetme. Biz ise meraklı internetten elinden geldiği kadar araştırmayla bir şeyler yapıyoruz. Birçok şeyi bilmiyoruz. Aradaki fark bu...

hocam belirli şeyleri bildikten sonra öğrenmesi daha kolay ona bakarsanız tv tamircileride benim yaptıklarımı yapamaz ben kimseyi küçümsemiyorum sadece azim diyorum elim bu işlere yatkın tv tamir etmesekte başka devreler yaptık dediğiniz gibi internetten araştırarak. iyi bir ustanın yanında çabuk öğrenirim tv tamirini

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri