Vestel klima dis unite fan

Merhaba arkadaşlar abiler Vestel 18 btu dıştan besleme klimayı yeni kurdum soğutmaya calistirdigimda klima basma hattı sıcak dönüş hattı soğuk ve dış unite fan çalışmadı kapasitor değiştirdim yine çalışmadı bilgisi olan varmi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dış ünite klemensinden fana voltaj geliyor mu?

Cihaz on off olduğunu düşünerek yazıyorum.

Dış ünite klemensinden fana voltaj geliyor mu?

Cihaz on off olduğunu düşünerek yazıyorum.
Geliyo dış unite fan arıza gibi ama basınç borusu neden çok sıcak dönüş çok soğuk bunu anlamadım fan çalışmadığı için olabilirmiş 1 dk olmadan alev gibi oluyo boru

Fan çalısmadıgı halde giriş çok sıcak cıkış çok soguk ise dış ünitenin borusunda bir vana veya tıkanıklık varmı kontrol etmek gerek,fan çalışmıyorsa çıkışın da çok soguk olmaması gerekir.Dış unitenin girişinden itibaren elinizle sıcak olan kısımları kontrol edin,girişden itibaren kademeli şekilde soguyor olması gerekir.

Fan devreye girmiyor ise zaten soğutma başlamaz. Başlasa bile devam etmez. Fan sıkışık olabilir el ile bi tahrik edin. Fan çalışmadan basınc ölçümü de hatalı olur. Fani tamir edip basınca bakmak lazım

Fan çalışmadığı için kondenserde soğuma olmaz. Olmadığı için ince boru sıcak kalın boru soğuk olur.

Uzun sure çalışması kompresor arizasina doğru gider.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri