VESTEL HIDRA 800 TL Çamaşır Makinası E01 Sorunu

mandrake

Üye
Merhaba
Sitenizi yeni gördüm ve harika çözümler buldum ama benim çamaır makinem daha 2 yıllık ve son 2 haftadır E01 hatası veriyor. Kapak hatasıymış kapak kapalı ama neden böyle bir hata veriyor anlamadım. fişi çekip kapağı açtığımda içindeki sular dışarı boşalıyor. Sizlere sorularım şunlar:
1- Bu gerçekten kapak hatası mıdır? öyle ise ne yapmam gerekir?
2- Kendim bu sorunu çözebilir miyim?
3- Tekrar olmaması için kapağı nasıl dikkatli kapatmalıyız.

Saygılarımı sunuyorum

selam kapı kilitlemeyi yapamıyor kapıdaki anahtarı değiştir yine olmaz ise kapaktaki mandalı dikkatlice sök dilin çevresini ve yuvarlak kapı camının etrafındaki büyük plastik çerçevedeki mandalın oturduğu yeri maket bıçağı ile traşla sorun gidecektir

kapı kilidindeki bobin görevini yaoamamıyor bu yüzden sistem gerçekleştiremedği için hata vveriyor bu sorunun kendin çözebilirsin teknik sevisten kapı kilidi ni alırsan takabilirsin düşüncesindeyim kolay gelsin

bugün deneyip size bişlgi vereceğim. çok teşekkürler arkadaşlar

bu modele has kilit gerilimi besleme triyak'ı ve triyakın çevresindeki elektronik malzemeler hasar görmüş olma olasılıgı çok fazla.

kartınızı söküp gözle kontrol edin .

Merhaba
Sitenizi yeni gördüm ve harika çözümler buldum ama benim çamaır makinem daha 2 yıllık ve son 2 haftadır E01 hatası veriyor. Kapak hatasıymış kapak kapalı ama neden böyle bir hata veriyor anlamadım. fişi çekip kapağı açtığımda içindeki sular dışarı boşalıyor. Sizlere sorularım şunlar:

Saygılarımı sunuyorum

cihazınız 2 senelik ise muhtemelen daha garanti süresi içindedir eger garantisi varsa halen servisi çağırın bence...
saygıalr hakan

o dediğiniz kart nerede nereden bakabilirim? bir de bu neden oluyor sert şekilde kapağı kapatmaktan mı oluyor? tekrar olmaması için neye dikkat edilmeli?

bu modele has kilit gerilimi besleme triyak'ı ve triyakın çevresindeki elektronik malzemeler hasar görmüş olma olasılıgı çok fazla.

kartınızı söküp gözle kontrol edin .

önceki makinemde 4 kere servis çağırdım ve olmadığından sıfır verildi ve geçen sene garantisi bitti :( önceki makine üzerinden garanti devam ettiğinden şu an garanti dışı .. o yüzden kendim halletmöem lazım yoksa 100 tl ye malolacak sanırım servise gelirse:(
cihazınız 2 senelik ise muhtemelen daha garanti süresi içindedir eger garantisi varsa halen servisi çağırın bence...
saygıalr hakan

traşla dediğiniz yer tam neresi?? kilidin makineye geçtiği bölgeden mi bahsediyorsunuz?

selam kapı kilitlemeyi yapamıyor kapıdaki anahtarı değiştir yine olmaz ise kapaktaki mandalı dikkatlice sök dilin çevresini ve yuvarlak kapı camının etrafındaki büyük plastik çerçevedeki mandalın oturduğu yeri maket bıçağı ile traşla sorun gidecektir

Moderatör tarafında düzenlendi:
traşla dediğiniz yer tam neresi?? kilidin makineye geçtiği bölgeden mi bahsediyorsunuz?

makine ön kapağını alttan ve üstten bir elinizle tutarak aşağı yukarı hareket ettirin eğer aşırı bir boşluk hissediyorsanız ön kapak tam oturmadığından kilit grubu makineyi kiltlemez(kapak grubu değitirilmeli veya tamir edilmeli). yok boşluk yoksa ön kapakta açtığınızda üstten bakarak gözünüze ilk çarpan sivri kısım kapak kilit dili dir elinizle ileri geri hareket ettirin ediyorsa(etmiyorsa bir kaç hareket ile etmesini sağlayın) kapak kildiniz arızalı demektir.

o dediğiniz kart nerede nereden bakabilirim? bir de bu neden oluyor sert şekilde kapağı kapatmaktan mı oluyor? tekrar olmaması için neye dikkat edilmeli

Kart, ön kumanda panelinin hemen arkasında .
makina onarımı ve yeterli elektronik bilgiye sahip değilseniz makinanızı açmayınız var olan hatalara yenilerini ekleyebilir bu sebepden maliyetleri artıra bilirsiniz

Merhaba

Saygılarımı sunuyorum

Kapagi acinca su acmak nasil olur.Kapak kapanmayinca su nereden doluyor icine.Kapak kapanmasa makina islem yapmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri