Vestel Hidra 1000 C Yardım Lütfen

Makine Kitapçığında yazan E06 arıza kodu (yani 3. ve 4. ışıklar yanıp sönüyor) verdi. Problem ne olabilir. Ben uğraştım birşey bulamadım. Bu arada kasnaktan kayışı da çıkardım fakat şimdi küçük geliyor takamıyorum, arka kapak olmdığı için alttan denedim olmadı bunun püf noktası var mıdır:confused::confused:, teşekkür ederim şimdiden.

kullanım klavuzununda arıza kodunun karşısında onarımı için bir şeyler yazması gerekiyor
kayış için ilk önce motor miline oturt sonra kasnağın yarısına kadar oturucaktır kasnağı çevirince oturucaktır

kitapçıkta muhtemel motor arızalı diyor ayrıca dediğinizi yaptım bir türlü kayış oturmadı sonra da önce kasnağa geçirip ölçtüm 1 cm. kadar kısa :) kalıyor motor miline mesafesi, kayı kısalır mı acaba?

eeprrom kilitlenmesi veya karta rutubetten kısa devre !
kendinizin müdahele şansınız yok servis özel hazırlanmış eeprom yükleyici ile program atması gerekecektir
Rutubetten yapmış ise saç kurutma ile ön paneldeki kartı kurutun (sökerek).reset atıp tekrar program yaptırmayı deneyin.
aynı hatayı tekrarlıyorsa servis çagırın

kayış standarttır vede genleşebilir büyük kasnagı sert çevirin

motor soketini bastır belki sarsıntıdan çıkmış olabilir kayışın kısalması imkansız!!!! makineyi yüzü üstüne biraz yatır daha kolay el hareketi yaparsın motor miline taktıktan sonra kasnağa geçirdiğinde yarınısa kadar oturucak kasnağın. sağlam çevir biraz serttit kopmaz çevir oturur

bir sorum daha var, ön panelin arkasındaki kartı söktüm, sökerken fişleri numaraladım . 9 adet fiş çıkardım ilk yedi adedinin yeri biliyorum. fakat gözden kaçırdığım kartta 11 adet fiş yeri olduğundan son iki küçük fişin yeri karttki en son iki girişmiydi yoksa sondan 3. ve 4. yermiydi karıştırdım :(

sayın alfa romeo ust siz vestel arızalarına müdahale ediyor musunuz yoksa servis mi çağırayım. Siz yapıyor iseniz lütfen bildirir misiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şu anda yurt dışındayım iş yerimdeki teknik gurup sizlere yardımcı olacaklardır.

bir sorum daha var, ön panelin arkasındaki kartı söktüm, sökerken fişleri numaraladım . 9 adet fiş çıkardım ilk yedi adedinin yeri biliyorum. fakat gözden kaçırdığım kartta 11 adet fiş yeri olduğundan son iki küçük fişin yeri karttki en son iki girişmiydi yoksa sondan 3. ve 4. yermiydi karıştırdım :(

fişler farklı değilmi bi kenarında köşesinde çıkıntı falan veya soketteki kablo sayıları dişi erkek olarak aynı olmalı

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri