Bosch dökümanlarının içinde bu konu işlenmişti geçmiş sabit konuları okuyunuz.
Bosch siemens,profilo ürünlerinin hepsi aynı mamüldür!

candogan nikli arkadaşın vermiş oldugu test giriş mesajı:

Makinenin 1. ve 3. fonksiyon düğmelerini basılı tutarken sentetik 30'C programına getirin ve "program sonu" ile "yıkama" ledleri aynı anda yanana kadar bekleyin. Yanınca fonksiyon düğmelerini bırakın.

-Su boşaltma programına getirip starta basınca ön yıkama gözünden su alır
-Sıkmaya getirip starta basınca ana yıkama gözünden su alır
-Durulamaya getirip starta basınca yumuşatıcı gözünden su alır, yandaki 2 göze de su gelir normaldir.
-90'C programına getirip starta basınca yeteri kadar su alır, sonra da ısıtmaya başlar
-Güçlü 60'C ye getirip starta basınca pompa açılır ve suyu boşaltır
-Normal 60'C ye getirip starta basınca 1 tur döner, sonra pompa açılır ve makine dağıtma devrinin ardından (bu esnada dengesiz yük kontrolü devre dışıdır) 900 devire kadar hızlanır. 900 devire ulaşınca yıkama ledi söner.

Su alımı ve pompayı start tuşuna birdaha basarak durdurabilirsiniz. Tüm bunları yaparken kapı kapalı olmalı tabi.

Makineyi kapatınca test programından çıkmış olursunuz.

sag olun ali ustam kutsal eliniz heryardıma Uzanıyor ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

ali usta sıemens xb 760 cm verdıgınız test e gırıyor fakat ısıtma adımında hemen 3 led de yanıp suyu bosaltıyor normal yıkmadada suyu ısıtmadan calısıp programı bıtırıyor onceden 10 dk calısıp hata verıp duruyordu ne yapmalıyım sızce

Moderatör tarafında düzenlendi:
camasır mak sigorta atırıyor kart arızası tanımıyla baktık kart devteleri sağlam kartı başka makinada denedik calışıyor daha önce kapı swici arza yapmış manuel acma kapama düzenegi kurmuşlar motor ve pompa fişleri cıkardık ve rezinstanın fisini cıkardık bobin sağlam fakat yine karta bağlayıp deneme yaptığımızda sigorta attırıyor bu konuyla alakalı bana yardımcı olursanız beni sevindirirsiz kapı swicinin fişleri de cıkık ne yapmalıyım

as284' Alıntı:
ali usta sıemens xb 760 cm werdıgınız test e gırıyor fakat ısıtma adımında hemen 3 led de yanıp suyu bosaltıyor normal yıkmadada suyu ısıtmadan calısıp programı bıtırıyor onceden 10 dk calıısp hata werıp duruyordu ne yapmalıyım sızce

kartın ısı kontrol bölümünde hasar var ısıtıcınızıda kontrol edin sensörüde.
kartını tamir ettirmen gerekiyor !

Moderatör tarafında düzenlendi:
camasır mak sigorta atırıyor kart arızası tanımıyla baktık kart devteleri sağlam kartı başka makinada denedik calışıyor daha önce kapı swici arza yapmış manuel acma kapama düzenegi kurmuşlar motor ve pompa fişleri cıkardık ve rezinstanın fisini cıkardık bobin sağlam fakat yine karta bağlayıp deneme yaptığımızda sigorta attırıyor bu konuyla alakalı bana yardımcı olursanız beni sevindirirsiz kapı swicinin fişleri de cıkık ne yapmalıyım

makinanın modeli nedir?

S.a
Ali ustam,ben sıradan bir ev kullanıcısıyım.vestel fuzzy 800 devir makinam arıza yaptı.Arıza kodunda Kilidin bozuk olduğunu anladım.Onu değiştirdiğimde aynı arıza devam etti.Kartı çıkardığımda baskı devresinde bir kaç yol yanmış,onların iletişimini sağladık,triakları değiştirdik makinayı açtığımızda direk boşaltmaya geçtiği anlaşılıyor.Kartta entegre arızası olma ihtimali yüksek mi?tamiri mümkün olur mu?Mümkün olmazsa kartı nasıl bulabilirim.(wmf 6080t).Şimdiden teşekkürler.

S.a
Ali ustam,ben sıradan bir ev kullanıcısıyım.vestel fuzzy 800 devir makinam arıza yaptı.Arıza kodunda Kilidin bozuk olduğunu anladım.Onu değiştirdiğimde aynı arıza devam etti.Kartı çıkardığımda baskı devresinde bir kaç yol yanmış,onların iletişimini sağladık,triakları değiştirdik makinayı açtığımızda direk boşaltmaya geçtiği anlaşılıyor.Kartta entegre arızası olma ihtimali yüksek mi?tamiri mümkün olur mu?Mümkün olmazsa kartı nasıl bulabilirim.(wmf 6080t).Şimdiden teşekkürler.

ULN 2003 (KIA 65003) entegre hasarlı olma riski yüksek .saglamsa bile degiştirin .

çok teşekkür ederim çok işime yaradı ellerine sağlık

1)kayışı kontrol edin deforme olmuş olabilir
2)kazan denge taşı sabitleyicileri gevşemiş olabilir
3)körük lastigi eskimiş olabilir
4)kartın versiyonu (eeprom yazılımı) eski tiptir
5)rulman yataklarında deformasyon olabilir.

Tabii bu makinanızın dengeli bir şekilde su terazisi ile eğimsiz bir yere montajının yapıldıgını var sayarak bakmanız gerekebilecek yerlerdir . Yoksa ilk olarak ayakları tam ve dengeli zemine oturup oturmadıgını kontrol etmeniz gereklidir[/QUOTE

Kayış değişti.denge taşıda kontrol edildi.rulman körük sorunlu değil.ama yetkili servis wmk modelinde görülen birşey dedi.
Test programı nasıl yapılıyor.serisi.bide onu öğretimisin lütfen.yetkili servis programı 1 e getiriyor.makina hızlıca sıkıyor.o nasıl acaba.

1)Kayış değişti.denge taşıda kontrol edildi.
2)rulman körük sorunlu değil.ama yetkili servis wmk modelinde görülen birşey dedi.yayının plastikleri kırılmış onlarda ses yapıyor.
3)ayakları ayarlı ama pastan kilitlenmiş.
4)Test programı nasıl yapılıyor.serisi.bide onu öğretimisin lütfen.
5)yetkili servis programı 1 e getiriyor.makina hızlıca sıkıyor.o nasıl acaba.[/QUOTE]

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,153
Son üye
bayekofsiwa

Yeni konular

Geri