6110c vestel enerji var ledler yanıyor hata kodu vermiyor ama makina calışmıyor arıza testde denedim calısmıyor hatada vermiyor kart arızalı ise hangi yolu izlemeliyim saygılar

Kapı kilidinizi kontrol ediniz, sağlamsa başlatma buton hatası

makina e6 hata kodu vermiş müsteride pompa motoru saglam

E 6 =Isıtıcı hatasıdır makina aşırı akım çekti ise kartta ve kapı swiçinde hasar oluşmuştur!

vestel wmk 800 t çamaşır makinemiz aşırı sarsılıyor.4 senelik daha,servis dediki sarsıntı giderilemez.ne yapabiliriz...

1)kayışı kontrol edin deforme olmuş olabilir
2)kazan denge taşı sabitleyicileri gevşemiş olabilir
3)körük lastigi eskimiş olabilir
4)kartın versiyonu (eeprom yazılımı) eski tiptir
5)rulman yataklarında deformasyon olabilir.

Tabii bu makinanızın dengeli bir şekilde su terazisi ile eğimsiz bir yere montajının yapıldıgını var sayarak bakmanız gerekebilecek yerlerdir . Yoksa ilk olarak ayakları tam ve dengeli zemine oturup oturmadıgını kontrol etmeniz gereklidir

REGAL RCL 800 makina kapısı kitlr kitlemez hemen sadece bitti ışığı yanıp sönüyor sebebini bilen varmı

Makinanızı boşaltma programına alın ve içindeki suyu boşaltın .
Makina içindeki suyu boşalttıktan sonra su valfini ve prosestatı kontrol ediniz .
Eger sorun devam ediyorsa presestat hortumunu tıkalı veya delik mi diye kontrol edin .
Kablo gurubunun soketlerini kontrol edin
Eger bu işlemler sonrasında sorun halen devam ediyorsa problem elektonik kartın üzerindedir

Ali hocam şu arıza kodlarını alamadım bir turlu yardımcı olurmusun teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
siemens W XB 760 10 DAKIKA CALIS CALSIMAZ DURUYOR SU ALIP YIKAMA YAPIYOR SUYUNU BOŞALTIP HEMEN DURMA LEDİ YANIYOR AMA YUNLU SOGUK SU KISMINI YIKYOR NTC TAKTIM AMA AYNI ALİ HOCAM YARDIM EDBİLİRMIISNIZ TSKKLR TEST AŞAMASI NASIL ALINIYOR ACABA

Forum istatistikleri

Konular
128,248
Kullanıcılar
450,059
Son üye
Erentrik

Yeni konular

Geri